Prohlášení k zadržení Vladimíra Řezáče

13.05.2022 TISKOVÉ ZPRÁVY

V souvislosti se zadržením místostarosty Mariánských Hor a Hulvák, Vladimíra Řezáče, zvoleného za hnutí Ostravak, jsme se rozhodli, okamžitě jakmile to bude technicky možné, vyzvat jej k rezignaci na jeho zastupitelský mandát. Ačkoliv se to může zdát lidsky nepříjemné a vzhledem k tomu, že neznáme důvody a podrobnosti jeho zadrženi, tak i přísné či nespravedlivé, i přesto nebudeme, na rozdíl od některých ostatních stran, kličkovat a schovávat se za presumpci neviny.

Celý článek

Ostudné a zároveň smutné, to jsou slova zastupitelů hnutí Ostravak

26.10.2021 TISKOVÉ ZPRÁVY

Pondělní mimořádné jednání Zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v nás vyvolalo řadu otazníků a potvrdilo arogantní jednání starostky Zuzany Ožanové. Jednání bylo svoláno na základě našeho podnětu a s podporou ostatních opozičních zastupitelů, který byl podán 11. října 2021. 

Celý článek

Ostravak vyzývá starostku Ožanovou k rezignaci

12.10.2021 TISKOVÉ ZPRÁVY

Předseda zastupitelského klubu hnutí Ostravak, Robert Adámek podal v pondělí 11. října  na podatelnu Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz žádost o svolání mimořádného jednání zastupitelstva. „Na základě výsledků voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a v souladu s veřejným prohlášením starostky Zuzany Ožanové, které pronesla během zářijového zasedání zastupitelstva, požadujeme její rezignaci,“ uvedl Robert Adámek. 

 

 

Celý článek

Opozice chtěla zastavit prodej proluky v centru

25.05.2021 TISKOVÉ ZPRÁVY

Zdroj:Mladá fronta Dnes

Lukrativní pozemky po zbouraných prodejnách na nároží Vojanovy ulice a Smetanova náměstí v centru Ostravy prodá město za 9,2 milionu místní společnosti Promet Group. Ta vyhrála výběrové řízení a proluku o rozloze 635 metrů čtverečních chce zastavět šestipodlažním domem s komfortními byty i prostory pro obchod a služby.Celý článek

Zastupitelé Ostravy řešili stadion Baníku. Má jeden z nejhorších trávníků, zaznělo

25.05.2021 TISKOVÉ ZPRÁVY

Zdroj:patriotmagazin.cz 

Kvalitu fotbalového vyhřívaného trávníku na atletickém stadionu Vítkovice Aréna, na němž hraje Baník Ostrava nejvyšší Fortuna ligu, kritizovala média při některých zápasech vrcholící sezony.


Celý článek

Ostrava dostala od Tchaj-wanu ochranné pomůcky proti COVID-19

05.08.2020 TISKOVÉ ZPRÁVY

Konkrétně se jednalo o 5 000 kusů jednorázových obleků PPE a 6 000 kusů masek KN-95. Ty převzal v pondělí 3. srpna v Praze senátor Leopold Sulovský (Ostravak, hnutí občanů) od vedoucího Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře (TECO) v České republice Liang-Ruey Ke. Zásilka byla následně převezena do Ostravy, kde bude do konce tohoto týdne rozdělena mezi místní sociální instituce.

Celý článek

Změna ve vedení městského obvodu Vítkovice

07.07.2020 TISKOVÉ ZPRÁVY

V úterý 7. července došlo k odvolání starostky městského obvodu Vítkovice Radomíry Vlčkové a jmenování nového starosty Richarda Čermáka z Ostravak, hnutí občanů.

 

Celý článek

Ostravak navrhuje finanční podporu pro zájmové organizace

28.04.2020 TISKOVÉ ZPRÁVY

V průběhu dubna začalo město Ostrava pomáhat drobným podnikatelům. Dary do výše 20 tisíc Kč mají spíše symbolický význam, i tak jsou však důležité. Stejně tak vnímáme návrh na vyčlenění významné sumy 100 milionů Kč na další podporu podnikatelského sektoru.

Celý článek

Společně pomáháme

27.03.2020 TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři, zdravotníci, policisté a všichni, kteří při práci přicházejí do styku s velkým množstvím lidí, patří v době šíření koronaviru k nejvíce ohroženým skupinám. Proto i členové našeho hnutí okamžitě zareagovali a nabízejí svou pomoc těm, kteří ji potřebují. Již od samého počátku vyhlášeného opatření nosit roušky bylo jasné, že vláda není schopna zajistit jejich dostatečné množství.

Celý článek

OSTRAVAK v podzimních krajských volbách nebude kandidovat

27.02.2020 TISKOVÉ ZPRÁVY

Od léta loňského roku probíhala jednání mezi zástupci ODS, KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a hnutím Ostravak o vytvoření společné kandidátky do nadcházejících voleb v Moravskoslezském kraji. Hlavním smyslem tohoto projektu bylo nabídnout voličům opravdovou alternativu k silnému hnutí ANO. Dalším cílem mělo být vytvoření konkrétního konstruktivního programu, který by pomohl rozvoji v současnosti stagnujícího kraje.


Celý článek

Desítky milionů na modernizaci Městské nemocnice Ostrava

21.09.2018 TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé města ve středu 19. září schválili soubor sedmnácti akcí na zpracování dokumentací, realizaci investic, provedení oprav a pořízení vybavení pro nemocnici v celkové hodnotě téměř 61,5 milionu korun. Zhruba 42 milionů bude investováno do nákupu nového přístrojového vybavení, téměř 20 milionů korun bude poskytnuto na realizaci investic a jejich přípravu. Vše bude financováno z Fondu pro rozvoj nemocnice, do kterého město vložilo již 775 milionů korun.

Celý článek

VYJÁDŘENÍ HNUTÍ OSTRAVAK

29.03.2017 TISKOVÉ ZPRÁVY

Hnutí Ostravak se seznámilo s dostupnými fakty týkajícími se situace, kdy náměstek primátora statutárního města Ostravy Martin Štěpánek (ODS) řídil služební vozidlo pod vlivem alkoholu, a zaujalo následující stanovisko.

Celý článek

Prohlášení k volbám 2016

10.10.2016 TISKOVÉ ZPRÁVY

Děkujeme všem voličům za účast v krajských a senátních  volbách.
Děkujeme všem našim příznivcům a voličům za podporu a za to, že nám zůstali věrní.

Celý článek

Kultura je přece investice, říká Vladimír Polák

05.01.2016 TISKOVÉ ZPRÁVY

Radní města na svém prvním jednání v roce 2016 schválili na návrh hnutí Ostravak navýšení finančních prostředků na poskytování účelových dotací v oblasti kultury o 4 miliony korun oblasti volného času o 1,5 milionu Kč. 

Celý článek

Jde o pohrdání obyvateli, říká senátor Sulovský

17.12.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

„Nesouhlas veřejnosti se sloučením ZŠ Mitušova 8 s jinou školou, nestandardní projednávání a nedostatečná komunikace vedení obvodu Ostrava-Jih s rodiči žáků a kantory mě dnes ráno přivedla na jednání zastupitelstva. Byl jsem doslova šokován, když se do sálu s odkazem na kapacitu jednacího sálu lidé nedostali.  Policisté mě vpustili dovnitř až poté, co mi přítomná paní učitelka uvolnila své místo. S něčím podobným jsem se opravdu ještě nesetkal. To, co dnes předvedla koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL považuji za hrubé porušení práv občanů účastnit se veřejného projednávání kontroverzního bodu jednání. Jde o pohrdání obyvateli,“ řekl rozhořčeně senátor Leopold Sulovský (hnutí Ostravak).

Celý článek

Lídr kandidátky hnutí Starostové a nezávislí a hnutí Ostravak

09.12.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

V úterý 8. prosince byli v Praze představeni lídři kandidátek hnutí STAN a jeho partnerů pro krajské volby v roce 2016. Lídrem kandidátky pro Moravskoslezský kraj je vysokoškolský pedagog a výzkumný pracovník Petr Jančík.

Celý článek

Rada města přijala návrh na jmenovité hlasování členů rady

08.12.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

Návrh na jmenovité hlasování členů rady, který předložili zástupci hnutí Ostravak, dnes přijala Rada města Ostravy. Hnutí Ostravak tak po necelých dvou týdnech ve vedení města dosáhlo toho, že bude jmenovitě zveřejňováno hlasování každého radního u jednotlivých bodů programu rady.

Celý článek

V Ostravě došlo díky středečním změnám k naplnění přirozeného politického vývoje

27.11.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

„Jak my, tak hnutí ANO 2011 v Ostravě jsme pochopili, že pokud chceme zásadnějším způsobem měnit pořádky ve městě, tak to nebude možné ve spojení se sociální demokracií. Rozhodli jsme se proto vrátit se k povolebním vyjednáváním, navzájem se v návrzích doplnit a spojit síly. A přistoupit k zásadnímu převratnému kroku a to, že sociální demokraté – poprvé od roku 1990 – nebudou ve vedení města,“ vysvětluje za hnutí Ostravak Lukáš Semerák.

Celý článek

Prohlášení hnutí Ostravak k novému vedení města

25.11.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

Na dnešním zastupitelstvu města došlo ke změně ve vedení města. Naše hnutí uzavřelo dohodu o koaliční spolupráci s hnutím ANO. Podle našeho názoru je to důležitý a nezbytný krok k zahájení procesů změn ve fungování města.

Celý článek

Chtěli jsme sociální problematiku občanů řešit, ale stát se nám vysmál do ksichtu

25.06.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

Na počátku byl tlak starostů na změnu legislativy v návaznosti na rostoucí výši vyplácených dávek hmotné nouze, konkrétně doplatku na bydlení a rozmach počtu soukromých ubytoven.  Vznikl poslanecký návrh novely zákona o hmotné nouzi, ale už v připomínkovém řízení starostové, i náš městský obvod, poukazoval na trhliny a nedostatky. Tyto nebyly brány v potaz.

Celý článek

Stanovisko hnutí Ostravak k obsazení dozorčích rad městských společností

29.04.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

Na společné schůzce předsedů zastupitelských klubů bylo 28. dubna 2015 ukončeno několikaměsíční jednání o personálním obsazení dozorčích rad společností s majetkovou účastí statutárního města Ostrava.

 


Celý článek

Radní centrálního obvodu žádají premiéra o prověření postupu ve věci videoloterijních terminálů

03.05.2012 TISKOVÉ ZPRÁVY

Radní městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se dnes sešli na mimořádné schůzi rady a rozhodli se požádat předsedu vlády o prověření postupu Ministerstva financí ČR ve věci rušení povolení k provozování videolotorijních terminálů z důvodu jejich rozporu s obecně závaznou vyhláškou městského obvodu.

Celý článek

Zástupci hnutí Ostravak vyzývají primátora města, aby prověřil kroky města ve věci bývalého módního domu Ostravica

17.04.2012 TISKOVÉ ZPRÁVY

Na včerejším zasedání rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz rozhodla na základě závazného stanoviska orgánu státní památkové péče, útvaru hlavního architekta Magistrátu města Ostravy revokovat své dřívější usnesení a udělit společnosti AMÁDEUS REAL a.s. souhlas s umístěním a realizací stavby OC OSTRAVICA.

Celý článek

„Podpořme FC BANÍK, ale v souladu s pravidly a garancemi“ – říkají zastupitelé Hnutí Ostravak

TISKOVÉ ZPRÁVY

Na posledním jednání městského zastupitelstva (15. 2. 2012) dostali členové zastupitelstva tzv. na stůl materiál, který obsahoval změnu v návrhu usnesení na poskytnutí účelových dotací z rozpočtu statutárního města Ostravy pro rok 2012 v oblasti podpory vrcholového sportu. Komise pro podporu vrcholového sportu navrhovala radě města poskytnout FC Baník, a.s., 11 mil. Kč. Rada města na svém zasedání dne 31. ledna 2012 ale tuto částku změnila na 1 mil. Kč s tím, že u žádající společnosti existují nejasné majetkové a vlastnické vztahy. V pondělí 13. února 2012 se na poradě vedení města uskutečnila prezentace nových majitelů klubu a rada okamžitě následující den přehodnotila svůj původní návrh a v den konání zastupitelstva předložila ke schválení jedenáctimilionovou částku, k tomu se zkrácenou splatností oproti jiným dotacím.

Celý článek

Hnutí Ostravak nebude vytvářet koalici se stranou Věci veřejné

TISKOVÉ ZPRÁVY

Dne 19.1. uvedla Česká televize ve zpravodajském pořadu Události v regionech informaci, že Hnutí Ostravak půjde v koalici se stranou Věci veřejné do podzimních krajských voleb v Moravskoslezském kraji. Prohlašujeme, že Hnutí Ostravak se nebude účastnit krajských voleb ani nebude doplňovat kandidátku strany Věcí veřejných o nezávislé osobnosti. Hnutí Ostravak nemá ambice účastnit se letošních krajských voleb. Hnutí Ostravak bude nadále pracovat zejména na řešení problémů Statutárního města Ostrava a jeho dalším rozvoji.

MUDr. Tomáš Málek 
předseda Hnutí Ostravak

Celý článek

Vyjádření politického hnutí OSTRAVAK k průběhu jednání 12. zastupitelstva města Ostravy, které se konalo 2. 11. 2011

TISKOVÉ ZPRÁVY

Nejdůležitějším bodem 12. jednání zastupitelstva bylo hlasování o přijetí obecně závazné vyhlášky, která umožňuje regulaci výherních hracích přístrojů a videoloterijních terminálů na území města.Tento bod programu byl na jednání zastupitelstva zařazen až po intervenci zástupců hnutí OSTRAVAK z vedení radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz u náměstka primátora, kdy vyjádřili obrovské rozpaky nad nezařazením tohoto bodu na program 12.zastupitelstva.

Celý článek

27.05.2011 - Stanovisko klubu zastupitelů politického hnutí Ostravak při SMO k 8. zasedání zastupitelstva města, které se konalo 25. 5. 2011

TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelstvo statutárního města Ostravy schválilo na svém zasedání 25. května 2011  poskytnutí účelových dotací na podporu rozvoje bilingvní a cizojazyčné výuky v mateřských, základních a středních školách se sídlem na území Statutárního města Ostravy pro rok 2011.

Celý článek

27.04.2011 - Stanovisko klubu zastupitelů politického hnutí Ostravak při SMO k 7. zasedání zastupitelstva města, které se konalo 27. 4. 2011

TISKOVÉ ZPRÁVY

Klub zastupitelů politického hnutí Ostravak chce upozornit na některé body z programu 7. zasedání zastupitelstva Statutárního města Ostravy:

 

Celý článek

21.04.2011 - Klub zastupitelů politického hnutí Ostravak prosadil opatření k posílení práv a informovanosti občanů města Ostravy - návrhy programu a podklady k zasedáním zastupitelstva města Ostravy jsou nyní nově k dispozici na webu města

TISKOVÉ ZPRÁVY

Ostrava, 21. dubna 2011 - Politické hnutí Ostravak před loňskými komunálními volbami slíbilo voličům, že se bude mimo jiné zasazovat o zveřejnění veškerých podkladů pro rozhodování rady a zastupitelstva Statutárního města Ostravy (SMO), zejména o zveřejňování programů, podkladů a důvodových zpráv pro zasedání rady a zastupitelstva tak, aby se občané s těmito informacemi a materiály mohli seznámit ještě před jednáním těchto orgánů města.

Celý článek

31.03.2011 - Stanovisko klubu zastupitelů politického hnutí Ostravak při SMO k 6. zasedání zastupitelstva města, které se konalo 30. 3. 2011

TISKOVÉ ZPRÁVY

Ostrava, 31. března 2011

 

1) zastupitelstvo Statutárního města Ostravy odmítlo zrušit "akci SMOG"

 

Klub zastupitelů politického hnutí Ostravak navrhl na 6. zasedání zastupitelstva Statutárního města Ostravy projednat bod 58 "Zrušení mimořádné přepravy v prostředcích veřejné osobní dopravy zapojených do ODIS na území statutárního města Ostravy při vyhlášení signálu regulace (vznik smogové situace)" (předkladatel Ing. Bohdan Trojak). Tuto tak zvanou "akci SMOG" považujeme stejně jako většina ostravské veřejnosti za plýtvání s veřejnými prostředky, která navíc nijak neovlivňuje snížení škodlivin v ostravském ovzduší.

Celý článek

16.03.2011 - Otevřená výzva zastupitelů klubu politického hnutí Ostravak při SMO na primátora a radu Statutárního města Ostravy k přizvaní občanů k diskuzi na téma “Městský fotbalový stadión“.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Primátor Statutárního města Ostravy Ing. Petr Kajnar, nám občanům minulý měsíc vzkázal, že:

 

1)     nedodrží předvolební slib daný veřejně občanům Ostravy a do roku 2013 nepostaví nový Městský fotbalový stadión,

 

2)     provede se rekonstrukce vítkovického Městského stadiónu, aby se následně na tento stadión přestěhoval fotbalový klub BANÍK OSTRAVA a mohl se tak uzavřít stadión na Bazalech

 

Celý článek

16.03.2011 - Stanovisko klubu zastupitelů politického hnutí Ostravak při SMO k pozastavení dotací Statutárního města Ostravy mimo jiné i do oblasti vrcholového sportu

TISKOVÉ ZPRÁVY

Je dáno už názvem našeho politického hnutí, že podporujeme všechny aktivity, které zviditelňují potenciál Ostravy v tuzemsku, ale i v zahraničí. To se jednoznačně týká i oblasti vrcholového sportu a kulturně společenských akcí.

 

Celý článek

08.03.2011 - Klub zastupitelů hnutí Ostravak vyzval primátora Petra Kajnara, aby na program 6.zasedání zastupitelstva města Ostravy zařadil k projednání bod: Zrušení mimořádné přepravy v prostředcích veřejné osobní přepravy zdarma v době smogové situace

TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé klubu hnutí Ostravak již na 3. zasedání zastupitelstva Statutárního města Ostravy (dále jen SMO), které se konalo dne 15.12.2010 nesouhlasili se zavedením mimořádné přepravy v prostředcích veřejné osobní přepravy zdarma v době smogové situace.

Celý článek

24.02.2011 - Stanovisko klubu zastupitelů hnutí Ostravak k 5. zasedání zastupitelstva města, které se konalo 23. 2. 2011

TISKOVÉ ZPRÁVY

Klub zastupitelů politického hnutí Ostravak má zásadní připomínky k přípravě 5. zasedání zastupitelstva Statutárního města Ostravy a nesouhlasí s některými body programu, jak byly projednány a následně schváleny

Celý článek

10.02.2011 - Stanovisko k průběhu pracovního jednání zastupitelstva ve věci Dopravního podniku Ostrava a.s.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Stanovisko zastupitelů  klubu hnutí Ostravak při SMO k průběhu neveřejného „Pracovního jednání členů zastupitelstva města“ svolaného primátorem Statutárního města Ostravy na den 10.02.2011 do budovy Domu kultury Akord v Ostravě - Zábřehu

Celý článek

09.02.2011 - Stanovisko k neveřejnému „Pracovnímu jednání členů zastupitelstva města“ svolaného primátorem na den 10.02.2011

TISKOVÉ ZPRÁVY

Stanovisko zastupitelů  klubu Ostravak při SMO k neveřejnému „Pracovnímu jednání členů zastupitelstva města“ svolaného primátorem Statutárního města Ostravy na den 10.02.2011 do budovy Domu kultury Akord v Ostravě - Zábřehu

Celý článek

02.12.2010 - Stanovisko k veřejné hromadné dopravě v Ostravě a k Řádu služby obecného hospodářského zájmu pro služby poskytované 1 st. International school of Ostrava, základní škola a gymnázium, s.r.o.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Stanovisko klubu zastupitelů hnutí Ostravak při SMO k veřejné hromadné dopravě v Ostravě a k Řádu služby obecného hospodářského zájmu pro služby poskytované 1 st. International school of Ostrava, základní škola a gymnázium, s.r.o.

Celý článek

22.11.2010 - Diskriminace klubu zastupitelů hnutí Ostravak při SMO Radou města Ostravy

TISKOVÉ ZPRÁVY

Diskriminace klubu zastupitelů hnutí Ostravak při SMO Radou města Ostravy

Celý článek

10.11.2010 - Kdo má ve skutečnosti zájem chránit životní prostředí a ovzduší v Ostravě

TISKOVÉ ZPRÁVY

Kdo má  ve skutečnosti zájem chránit životní prostředí a ovzduší v Ostravě

 

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem