Zpět 27/03/2020

Společně pomáháme

Senioři, zdravotníci, policisté a všichni, kteří při práci přicházejí do styku s velkým množstvím lidí, patří v době šíření koronaviru k nejvíce ohroženým skupinám. Proto i členové našeho hnutí okamžitě zareagovali a nabízejí svou pomoc těm, kteří ji potřebují. Již od samého počátku vyhlášeného opatření nosit roušky bylo jasné, že vláda není schopna zajistit jejich dostatečné množství.

„Ihned jsme se připojili k těm, kteří dobrovolně roušky šijí a postupně jsme je v desítkách kusů předali například na Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Policii ČR, zaměstnancům čerpací stanice OMW, seniorům, sousedům  a známým,” uvedla Petra Bernfeldová, členka hnutí Ostravak. Roušky si mohou zájemci objednat přes naši FB stránku Ostravak v komentářích pod příslušným příspěvkem.

Především pro osamělé seniory nyní zajišťujeme i rozvoz obědů. Ve spolupráci s Café Au Père Tranquille jsme pro seniory z centra města připravili dotované obědy za cenu 49 Kč včetně polévky. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím SMS ve tvaru OBED na telefonním čísle 602 527 821. Z kapacitních důvodů nyní obědy rozvážíme pouze po Moravské Ostravě a Přívozu. Pokud by byl zájem i z ostatních části Ostravy, jsme připraveni naši nabídku rozšířit. Již nyní jednáme o možnostech v Ostravě-Jih, Ostravě -Porubě a Ostravě-Radvanicích.

„Další dobrovolníci z řad našeho hnutí například pomáhají s venčením psů od sousedů. Věříme, že společně celou situaci zvládneme,“ dodala Bernfeldová.

 

Sdílejte článek