Zpět 13/05/2022

Prohlášení k zadržení Vladimíra Řezáče

V souvislosti se zadržením místostarosty Mariánských Hor a Hulvák, Vladimíra Řezáče, zvoleného za hnutí Ostravak, jsme se rozhodli, okamžitě jakmile to bude technicky možné, vyzvat jej k rezignaci na jeho zastupitelský mandát. Ačkoliv se to může zdát lidsky nepříjemné a vzhledem k tomu, že neznáme důvody a podrobnosti jeho zadrženi, tak i přísné či nespravedlivé, i přesto nebudeme, na rozdíl od některých ostatních stran, kličkovat a schovávat se za presumpci neviny.

Jedním a prioritním důvodem vzniku hnuti Ostravak byl boj proti korupci, s níž úspěšně již dvanáct let bojujeme, proto je pro nás jakýkoliv, byť jen náznak závadného chování signálem, abychom se proti němu rychle a jasně vymezili.

Může se stát, že lidský prvek (jednotlivec) pochybí. Jakémukoliv náznaku chování proti našim základním hodnotám však nemůžeme přihlížet. Jednalo by se o překročení naší jasné linie, o níž se u nás nediskutuje.

Z výše uvedených důvodů byl pan Vladimír Řezáč vyzván ke složení zastupitelského mandátu, nicméně věříme, že se situace vysvětlí a podaří se mu očistit své jméno. Pokud tomu tak bude, čemuž v tuto chvíli nemáme důvod nevěřit, rádi navážeme na naši dosavadní spolupráci.

Představenstvo Ostravak, hnutí občanů

 

Sdílejte článek