Zpět 25/05/2021

Zastupitelé Ostravy řešili stadion Baníku. Má jeden z nejhorších trávníků, zaznělo

Zdroj:patriotmagazin.cz  Kvalitu fotbalového vyhřívaného trávníku na atletickém stadionu Vítkovice Aréna, na němž hraje Baník Ostrava nejvyšší Fortuna ligu, kritizovala média při některých zápasech vrcholící sezony.

Někteří ostravští zastupitelé řešili kvalitu tohoto trávníku na svém zasedání konaném dne 19. 5. 2021.
„Tím, že se fotbalová liga kvůli pandemii začala hrát v zimních měsících, jsme byli často terčem posměchu médií, že na městském stadionu v Ostravě je jeden z nejhorších trávníků v České republice,“ nadhodil „fotbalový problém“ zastupitel Lukáš Semerák z hnutí Ostravak.
Kromě informací, jak je smluvně zajištěna údržba trávníku a kolik stojí, žádal i odůvodnění toho, proč je trávník pro prvoligový fotbal v tak špatném stavu.
„Případně, co bychom mohli dělat a co by stálo udržovat ten trávník ve stavu, abychom ho měli pěkný, protože asi nikomu z nás se nelíbí, když z médií slyšíme, že na našem stadionu je jedna z nejhorších hracích ploch.“
Není nejhorší, v Liberci byl trávník hnědý a ne zelený
Náměstkyně ostravského primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová sdělila, že se také setkala s kritickým hodnocením fotbalového trávníku, který je pod společnou správou společnosti Vítkovice Aréna a města.
„Dala jsem si tu práci, a objela si pár jiných stadionů. Náš trávník v Ostravě není nejhorší, situaci zapříčinilo to, že celá fotbalová sezona byla posunutá, kdy se musel z trávníku odstraňovat sníh a kdy se musel vytápět i tehdy, kdy by měl normálně odpočívat,“ řekla náměstkyně.
Dodala, že pracovníci magistrátu nyní podnikají kroky, aby trávník co nejrychleji dostali do co nejlepší kondice. „Ale nemohou opravdu ovlivnit klimatické vlivy, protože příroda je jinak nastavena než celá posunutá fotbalová sezona. Jen vytápění kvůli posunutí sezóny, aby byl trávník vůbec použitelný, nás stálo jeden a půl milionu korun,“ řekla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.
A doporučila se zastupitelům podívat na záznamy fotbalových utkání v Liberci. „Tam byl fotbalový trávník hnědý a ne zelený, takže Ostrava na tom opravdu nebyla nejhůře. Ale uděláme maximum, abychom jeho kvalitu zlepšili,“ upozornila náměstkyně.
Fotbalová sezona byla posunutá všude, zkusme se na kvalitu trávníku zaměřit
Zastupitel Lukáš Semerák sice s náměstkyní souhlasil, ale namítl, že uklidňovat se tím, že fotbalový trávník na stadionu ve Vítkovicích není nejhorší v zemi, mu trošku vadí.
„Jsme třetí největší město v zemi a zrovna srovnávání s Libercem neberu. A že nejsme nejhorší, neznamená, že bychom měli být spokojeni. Navíc fotbalová sezona byla posunuta všude. Neberu stadion Slavie Praha, to je extrém, ale na dalších stadionech byla tráva v lepším stavu než u nás,“ míní zastupitel.

 

Sdílejte článek