Mají 17 nakažených. ‚Zažili fašisty i komunisty, jen tak něco je nevyděsí,‘ říká ředitel ostravského domova pro seniory

09.04.2020 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Ostravský Domov pro seniory Iris má 13 klientů a čtyři pracovníky s nákazou covid-19. Projevila se tu před necelými dvěma týdny, na výsledky testů pak skoro týden čekali. „Neumím vyhodnotit, jestli měla opatření přijít dříve, nebo ne. Co vnímám na konci dne, když pociťujeme důsledky, je to, že testování trvá dlouho,“ říká ředitel domova Michal Mariánek.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/maji-17-nakazenych-zazili-fasisty-i-komunisty-jen-tak-neco-je-nevydesi-rika-reditel-ostravskeho-domo.A200407_175030_ln_domov_krev

Celý článek

Bývalá starostka z Ostravy teď roznáší jídlo seniorům

27.03.2020 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Koronavirus spustil nevídanou vlnu solidarity. Dobrovolníci utvořili různé organizované skupiny, obchodníci, kteří museli zavřít, přeorganizovali výrobu na roušky, a svým dílem začali pomáhat i politici. Například hnutí Ostravak v krajské metropoli nyní začalo seniorům rozvážet obědy. "S Café Au Pere Tranquille jsme pro ně připravili dotované obědy: polévku a hlavní jídlo za 49 korun," uvedlo hnutí na sociálních sítích s tím, že SMS objednávku ve tvaru OBED je možno zaslat na číslo 602 527 821. 

Celý článek

Ostrava přivítá festival tance, divadla a cirkusu MOVE fest 2019

21.05.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Moravskoslezský deník

Radim Vizváry v autorském představení VIP, nevšední Fin v kožené masce, drsné Amazonky Lenky Vagnerové nebo nadpozemská, až fantaskní hra s dechem a několika koulemi. To jsou lákadla šestého ročníku mezinárodního festivalu tance, cirkusu a fyzického divadla MOVE fest 2019, který se bude konat od 22. do 26. května v Ostravě.


Celý článek

Ostravský městský obvod se chystá koupit symbol Poruby, byty v Oblouku

17.05.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Velká část bývalých hornických bytů v Oblouku, což je nejznámější stavba socialistického realismu v Česku a jediná v Ostravě-Porubě, která se dostala na poštovní známky, asi změní ještě letos vlastníka. Od společnosti Residomo je totiž chce koupit porubská radnice.

 

Celý článek

V Ostravě by měla pokračovat rekonstrukce Domu kultury Poklad

11.04.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Zpráva ČTK

V Ostravě by během několika týdnů mohla pokračovat rekonstrukce Domu kultury Poklad v ostravské městské části Poruba. Modernizace má stát téměř 355 milionů korun, což byla nejnižší z osmi nabídek.

 

Celý článek

Ostrava dá pět milionů korun na projekty úprav veřejného prostoru

11.04.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Ostravští zastupitelé na svém 5. zasedání konaného dne 10. 4. schválili dotační program na úpravy veřejného prostoru ve městě. Má pomoci s proměnou ulic, náměstí či parků podle nápadů veřejnosti. Město na něj stejně jako v předchozích letech vyčlenilo pět milionů korun.

 

 

Celý článek

Slezskoostravský hrad v dubnu? Velikonoce a Garden Food Festival

02.04.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Moravskoslezský deník

Slezskoostravský hrad čeká zlomová sezona. Se jmenováním nového šéfa Černé louky Jana Šumbery, pod jehož instituci památka spadá, se od základu mění program i výše vstupného. "Chceme výhledově hrad zpřístupnit lidem zdarma. Přesněji vstup na hradní nádvoří. 

 

Celý článek

Nová šance pro obnovu Ostravici. Chytí ji město?

27.03.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Mladá fronta Dnes 

Někdejší perla Ostravy, bývalý Módní dům Ostravica-Textilia, má novou šanci na obnovu. Skončil totiž soud developera s městem, který blokoval využití sousedních pozemků.Celý článek

Kontroverzní socha Věry Špinarové v Ostravě. Blíží se její odstranění?

26.03.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:denik.cz 

Radní Moravské Ostravy a Přívozu oznámili, že se termín rozhodnutí ohledně kritizivané sochy zpěvačky Věry Špinarové odkládá na dubnové zasedání zastupitelstva. Jaký k tomu vedl důvod zatím není jasné. Jednou z možností je čekání na podpis smlouvy, která by umožnila sochu odstranit, jejím autorem Davidem Moješčíkem.


Celý článek

Turisté nejlépe vidí, jak rychle se Ostrava rozvíjí

20.03.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Výstaviště Černá louka prochází rapidní proměnou. Ostravské výstavy se přejmenovaly zpět na tradiční označení Černá louka, přibraly pod sebe Ostravský informační servis a s novým logem a zejména ředitelem v zádech vyhlíží vstříc tolik očekávané proměně. Nový šéf Černé louky a člen našeho hnutí Jan Šumbera prozradil i připravované novinky na Slezskoostravském hradě.

Kromě toho, že se tam z Dolních Vítkovic stěhuje Garden Food Festival, je dalším cílem nového šéfa zpřístupnění hradního nádvoří návštěvníkům zdarma.

Přepis rozhovoru můžete nalézt zde: https://moravskoslezsky.denik.cz/…/turiste-nejlepe-vidi-jak…

 

Celý článek

Další spalovna v Ostravě zatím nebude

14.03.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Právo 

Nová spalovna nebezpečných odpadů v Ostravě – Mariánských Horách a Hulvákách zatím nevznikne.
Ministerstvo životního prostředí totiž firmě SUEZ – Využití zdrojů vrátilo k přepracování dokumentaci na vznik její druhé spalovny v Ostravě.Celý článek

Další rána! Letový provoz nad Ostravou se blíží nule

07.03.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.moravskoslezskydenik.cz

Provoz na ostravském letišti Leoše Janáčka nadále skomírá a stagnuje! Poté, co České aerolinie po dlouhých 83 letech zrušily linku do Prahy a skončila i možnost pravidelných letů z Ostravy do Milána, přichází další omezení počtu letů na poslední fungující pravidelné lince do Londýna.

 

Celý článek

Ostrava vyhlásí soutěž na Památník válečných veteránů v parku Čs. letců

15.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Ještěže máme takové skvělé vedení města a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Pro doplnění informací. Na tomto projektu se pracuje již několik let. Noví pouze dotahují do konce. Za to jim patří díky, protože by to mohli dát na dno šuplíku jako jiné věci, na kterých se podíleli lidé z hnutí Ostravak. Prostě jen tak, z principu.

 

Celý článek

Kaly z lagun v Ostravě se možná budou spalovat i v cizině

15.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: zpráva ČTK

Kaly z ropných lagun po chemičce Ostramo v Ostravě se možná budou spalovat i v cizině. Firma AVE CZ, odpadové hospodářství, která je likviduje, hledá další místo kromě Vřesové na Sokolovsku, kde by se upravené kaly daly spálit. Kapacita spalovny ve Vřesové by totiž nemusela stačit. Novinářům to dnes v Ostravě řekli ředitel státního podniku Diamo, který na likvidaci lagun dohlíží, Tomáš Rychtařík a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO).

 

Celý článek

U HVĚZDÁRNY VZNIKNE BĚŽECKÝ OKRUH

11.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

V Porubském lese poblíž planetária zřídí město Ostrava běžecký okruh dlouhý 900 metrů. Vybaví jej prvky pro cvičení a protažení a dalším mobiliářem.

 

Celý článek

PŘES 3300 OSTRAVSKÝCH DĚTÍ VYRAZÍ DO HOR ZA ČISTÝM VZDUCHEM

11.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Město Ostrava zřídilo Fond pro děti ohrožené znečištěním ovzduší v květnu roku 2010. Za tu dobu do něj přispělo 111,5 milionem korun. Soukromé společnosti a jedna fyzická osoba do něj poslaly formou darů 15,5 milionu korun. Díky tomu mohlo vyjet za čistým vzduchem již 21 200 tisíc dětí.

 

Celý článek

ON-LINE rozhovor s místostarostkou Ostravy-Jihu Dagmar Hrabovskou

07.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/

Zajímá vás, kam se ubírá školství na Jihu? 

Celý článek

MEMORANDUM POMŮŽE LÉPE DOHLÉDNOUT NA LAGUNY

07.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Město Ostrava po celou dobu konzistentně a principiálně usilovalo o dodržení původního termínu pro vymístění tzv. nadbilančních kalů z lokality po bývalé rafinérii Ostramo. V situaci, kdy již bylo zřejmé, že tento cíl nebude splněn, iniciovalo přípravu memoranda se záměrem posílit postavení Ostravy v dalším procesu realizace této ekologické zakázky.

Celý článek

FESTIVAL UKÁŽE MĚSTO V NOVÝCH SOUVISLOSTECH

07.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Ostrava bude letos hostit akci zaměřenou na krajinu, město a veřejný prostor s názvem LANDSCAPE FESTIVAL OSTRAVA 2019. Zahájen bude na přelomu května a června a potrvá do poloviny října. Štafetu Ostrava převzala po šesti úspěšných ročnících konaných v Praze, Plzni a Opavě.

 

Celý článek

Ostrava už má k dispozici návrhy nové koncertní haly

06.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdrj: zpráva ČTK

Ostrava už má k dispozici návrhy podoby nové koncertní haly, jejíž výstavba patří k prioritám vedení města. Soutěžní porota se návrhy začne zabývat 18. února. 

Celý článek

MĚSTSKÁ NEMOCNICE MÁ NOVÝ OČNÍ OPERAČNÍ MIKROSKOP

04.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Městská nemocnice Ostrava na Fifejdách byla dlouhodobě podfinancována a proto jsme v předchozím volebním období díky iniciativě našeho náměstka Michala Mariánka zajistili zřízení fondu, do kterého se začaly odkládat finance na její rozvoj. Zároveň byl zpracován koncepční materiál, který uceleně řeší její modernizaci až do roku 2030. Jsme rádi, že výsledky naší aktivity jsou vidět.

Celý článek

Upravené kaly z lagun můžou být dočasně skladovány v Ostravě

04.02.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: zpráva ČTK

Upravené kaly vytěžené z lagun po chemičce Ostramo může firma AVE CZ, odpadové hospodářství skladovat v Ostravě, dokud je neodveze ke spálení. Umožňuje to nová smlouva se státním podnikem Diamo, který na likvidaci lagun dohlíží.  

Celý článek

MĚSTO NESOUHLASÍ S ROZŠÍŘENÍM SPALOVNY

31.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Rada města a posléze i zastupitelé vydali nesouhlasné stanovisko k rozšíření spalovny v Ostravě-Mariánských Horách o novou linku. Přestože spalovna využívá moderní technologie, není zcela bezemisní a v okolí bývají již nyní překračovány emisní limity. Město nechce v Mariánských Horách a Fifejdách situaci s ovzduším zhoršovat.   

 

Celý článek

MĚSTO PODPOŘÍ RODINY ZAHYNULÝCH HORNÍKŮ

31.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Ostravští zastupitelé schválili 30. ledna dar Nadaci OKD ve výši 325 tisíc korun pro rodiny pozůstalých po neštěstí na Dole ČSM ve Stonavě, ke kterému došlo 20. prosince loňského roku.

 

Celý článek

Ostrava podpoří akce připomínající 30 let od sametové revoluce

31.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Ostravští městští zastupitelé na svém zasedání konané dne 30. 1. 2019 schválili dotační program na podporu akcí připomínajících letošní 30. výročí sametové revoluce. Pro program nazvaný "30 let od sametové revoluce - 30 let svobodné tvorby" bude vyčleněno 850.000 korun.

 

Celý článek

POLOLETNÍ PRÁZDNINY V ZOO OSTRAVA

30.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Ostravská zoologická zahrada zve v pátek 1. února školáky a jejich rodiče. Připravila pro ně speciální program.

 

Celý článek

V NOCLEHÁRNÁCH JSOU STÁLE VOLNÁ MÍSTA PRO BEZDOMOVCE

24.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Město Ostrava připravilo i pro letošní zimu pro lidi bez domova Zimní program. Zaručuje jim, že mohou přečkat mrazivé noci v noclehárnách. Navýšen je počet lůžek a v případě zaplnění kapacity jsou k dispozici i tzv. volné židle. Ve všech zařízeních však zůstávají volná lůžka.

 

Celý článek

MĚSTO ZMODERNIZUJE LÉČEBNU DLOUHODOBĚ NEMOCNÝCH V RADVANICÍCH

24.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Modernizace Léčebny dlouhodobě nemocných a Domu sociálních služeb v Radvanicích se již rozběhla. Bude probíhat za provozu a klientům i zaměstnancům přinese vyšší komfort.   

 

Celý článek

LINKA DŮVĚRY NYNÍ FUNGUJE V OSTRAVĚ NEPŘETRŽITĚ

23.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Ostravská linka důvěry, kterou zajišťuje Městská nemocnice Ostrava, rozšířila svůj provoz. Odborníci jsou nově k dispozici dospělým lidem v krizových životních situacích non-stop. Zájemci mohou poradnu kontaktovat i e-mailem nebo s odborníkem chatovat.

 

Celý článek

Zkáza po špatné privatizaci?

22.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Ostravský týdeník

Lukáš Semerák se zabýval Přednádražím jako radní Moravské Ostravy a Přívozu. "České dráhy ty domy prodaly místo toho, aby do nich investovaly. Špatná privatizace byla fatální chybou, která odstartovala celou likvidaci této lokality," nechal se slyšet s tím, že za zbytek může sociální byznys.

Celý článek

MĚSTSKÁ NEMOCNICE OTEVŘELA JEDNOTKU NÁSLEDNÉ INTENZIVNÍ PÉČE

17.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Zcela novou jednotku Následné intenzivní péče otevřela v pátek 11. ledna Městská nemocnice Ostrava. Je teprve třetí nemocnicí v kraji, která takovou jednotkou disponuje.

 

Celý článek

LEVÝ BŘEH OSTRAVICE SE PROMĚNÍ V PROMENÁDU

17.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdrpj: www.ostrava.cz

Město Ostrava upraví okolí u dvou nových univerzitních staveb, které vyrostou za Divadlem Antonína Dvořáka. Dosud nevzhledné pozemky se promění v kvalitní veřejný prostor. Ten bude sloužit studentům i veřejnosti.  

 

Celý článek

Nejlidnatější ostravský obvod Ostrava -Jih chce nové náměstí

07.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: ČTK

Nejlidnatější ostravský obvod Jih chce letos vybudovat nové náměstí, které by se mělo stát centrem této městské části. Náměstí má vzniknout na ploše proti ubytovně Hlubina u tamního nákupního centra. Náklady na jeho vybudování jsou odhadovány na 114 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Gabriela Gödelová.

 

Celý článek

Demolice stánku na zastávce u Sýkorova mostu

12.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Tak jsme se dočkali. Demolice stánku na zastávce u Sýkorova mostu již začala. To, jak bude prostor soukromého vlastníka využit dále, záleží na novém vedení města a obvodu. My jsme chtěli jednat s vlastníkem a zajistit zkulturněni celého prostoru kolem zastávky MHD.

Celý článek

Unikátní svět miniatur v Ostravě končí. Ustoupí novému miliardovému areálu

12.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: denik.cz 

Pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka nedaleko historického centra města už patří Ostravské univerzitě, která zde do několika let vybuduje miliardový areál. Co však bude s Miniuni, unikátním Světem miniatur?

 

Celý článek

VÁNOČNÍ ATMOSFÉRU NAVODÍ VÝSTAVA BETLÉMŮ NA HRADĚ

12.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Historicky největší výstavu betlémů si mohou až do 6. ledna prohlédnout návštěvníci Slezskoostravského hradu. O víkendu 15. a 16. prosince hrad navíc ožije vánočním jarmarkem.   

 

Celý článek

DIVADLO LOUTEK SLAVÍ 65. VÝROČÍ OD ZALOŽENÍ

07.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Divadlo loutek Ostrava oslaví v pátek 14. prosince  65 let od svého založení v roce 1953. Tématem slavnostního večera bude „Divadlo loutek z odvrácené strany“. Kromě večerního programu chystá divadlo také dopolední premiéru nové inscenace, která k příležitosti narozenin vznikla. 

Celý článek

MĚSTO PŘIPRAVUJE V HULVÁKÁCH NOVÝ DOMOV PRO SENIORY

07.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Na přibývající počet seniorů a nedostatek kapacit v domovech důchodců reaguje město Ostrava záměrem postavit v Hulvákách nové zařízení.

 

Celý článek

My jsme dohodu neporušili, tvrdí Lukáš Semerák z hnutí Ostravak

03.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:ostrava.iDNES.cz - MF DNES, Ivana Lesková 

Ostravak a jeho lídr Lukáš Semerak si zvyká na turbulence. Před třemi lety toto hnutí přispělo k rozpadu tehdejší ostravské koalice. Čtyřkoalice ve složení ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL pak vydržela do konce volebního období. Vypadalo to, že stejná koalice bude pokračovat i po letošních volbách. Jenže vítězné ANO si nakonec místo Ostravaka vybralo za partnera Piráty.


Celý článek

VÁNOČNÍ STROM NA PROKEŠOVĚ NÁMĚSTÍ ROZSVÍTÍ V SOBOTU ANDĚLÉ

27.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Na Prokešově náměstí se v sobotu 1. prosince v 18 hodin rozsvítí vánoční strom, výzdoba náměstí a radnice, a to za účasti vedení města, které připravilo v předvečer adventu bohatý program a který začne už ve 14 hodin.

 

Celý článek

HOLD BOJI STUDENTŮ A OBČANŮ ZA SVOBODU

19.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

V budově Nové radnice se v pondělí 19. listopadu uskuteční slavnostní shromáždění ke Dni boje za svobodu a demokracii.

 

Celý článek

Jih vede ANO, ODS i Ostravak

16.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Mladá fronta Dnes

Nejlidnatější ostravský obvod s více než sto tisíci obyvateli má po středečním ustavujícím zastupitelstvu nové vedení.Celý článek

Trojkoalice se v Ostravě zřejmě rozšíří o ODS

05.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj:: Zpráva ČTK

Dohodnutá trojkoalice mezi vítězným hnutím ANO, Piráty a lidovci se v Ostravě zřejmě rozšíří také o ODS. Ještě se bude jednat o podmínkách spolupráce. ČTK to po dnešním jednání klubu zastupitelů za ANO řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Celý článek

Centrum Ostravy povede koalice ANO, Pirátů a ODS

05.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Mladá fronta Dnes

Dlouhé povolební vyjednávání v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dospělo ke konci. Vznikla koalice hnutí ANO, Pirátů a ODS, čímž se blíží i dosavadní dohodnuté koalici na ostravském magistrátu. I v centrálním obvodu tak skončilo v opozici hnutí Ostravak.


Celý článek

Ostrava získala prestižní cenu za projekt sociálního bydlení

31.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Veřejná správa (Statutární město Ostrava)

Úspěch v této oblasti slavila letos Ostrava, jejíž projekt sociálního bydlení získal prestižní ocenění RegioStars. To uděluje Evropská komise od roku 2008 v rámci politiky soudržnosti. Ostravský projekt s názvem "Koncepce bydlení a její pilotní ověření" zvítězil v kategorii Lepší přístup k veřejným službám.


 

Celý článek

OSTRAVANÉ OSLAVILI O VÍKENDU 100 LET REPUBLIKY

30.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Ostravské oslavy 100. výročí založení samostatného československého státu si i přes deštivé počasí s nízkými teplotami jako svůj víkendový program zvolilo 8500 lidí.

 

Celý článek

Ostravak a ODS jsou připraveni jednat o koalici v Ostravě

29.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: zpráva ČTK

Hnutí Ostravak i ODS, kteří vypadli z ostravské koalice, jsou připraveni k případným dalším jednáním. V původně chystané koalici mezi vítězným ANO, lidovci, Ostravakem a ODS tato dvě uskupení nahradili Piráti.  

Celý článek

Koaliční smlouvu v Ostravě podepsali ANO, Piráti a lidovci

26.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava 25. října (ČTK) - Koaliční smlouvu v Ostravě dnes podepsali ANO, Piráti a lidovci. Primátorem bude opět Tomáš Macura (ANO). Koalice má v zastupitelstvu 29 křesel z 55. Novinářům to řekli zástupci koaličních stran. Podoba magistrátní koalice se tak na poslední chvíli změnila. Původně se na ní dohodli vítězní ANO, lidovci, druhé hnutí Ostravak a ODS.

 

Celý článek

AUTOBUSY DÍKY NOVÉ PLNIČCE NA CNG UJEDOU DENNĚ O 500 KM MÉNĚ

05.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: www.ostrava.cz

Největší a nejmodernější plnící stanici na CNG (stlačený zemní plyn) v České republice uvedl do provozu v areálu garáží v Hranečníku Dopravní podnik Ostrava. Radní pro dopravu Lukáš Semerák potvrdil, že jde o další krok k ekologizaci městské hromadné dopravy ve městě.

Celý článek

MĚSTSKÁ NEMOCNICE OSTRAVA ORDINUJE S NOVÝM TOMOGRAFEM

27.09.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: www.ostrava.cz

Nový počítačový tomograf-CT přístroj uvedla Městská nemocnice Ostrava do provozu ve čtvrtek 27. září.  Je umístěn na Centrálním příjmu a urychlí vyšetření především pacientů postižených mozkovým krvácením. V takových případech hrají roli minuty.

 

Celý článek

Z centra přímo do kampusu. Fakultu čeká stěhování

13.06.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

 Zdroj: Mladá fronta Dnes

Studenti Vysoké školy báňské – Technické univerzity odejdou z centra Ostravy. Škola do čtyř let přesune Ekonomickou fakultu ze Sokolské třídy do porubského kampusu a opustí tak jednu ze svých nejstarších budov. Tu má v plánu nabídnout k prodeji.


Celý článek

Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy

09.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:parlamentnilisty.cz

Prodej prosperující ostravské hutní společnosti ArcelorMittal se musí uskutečnit tak, aby neměl žádný negativní dopad na zaměstnanost v Moravskoslezském kraji. Reaguje ministr průmysl a obchodu Tomáš Hüner na záměr indických vlastníků hutí. Skupina ArcelorMital patří mezi největší světové výrobce oceli, v ostravském podniku pracuje na sedm tisíc lidí.

 

 

Celý článek

Ostrava spouští novou kampaň na podporu pitné vody a cyklodopravy

06.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava zahajuje novou ekologickou venkovní kampaň "I na Tobě záleží" zaměřenou na problematiku vody a cyklodopravy. Má upozornit na osobní zodpovědnost jednotlivce za stav životního prostředí. 

Celý článek

Nízkoemisní zónu Ostrava zatím nezavede

06.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava nezavede nízkoemisní zónu, která by zamezila vjíždět do centra města automobilům nesplňujícím stanovené emisní normy. Studie ukázala, že významný vliv na kvalitu ovzduší by toto opatření nemělo. 

Celý článek

Rozhodnuto! Bistro u Sýkoráku se musí zbourat

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Moravskoslezský deník 

Nádherný velikonoční dárek dostali všichni obyvatelé Ostravy, kteří byli už řadu let nespokojeni s jasně nejhorší zastávkou městské hromadné dopravy – Mostem Miloše Sýkory.
Cestující tam už řadu let čekají na spoj s utrpením.


Celý článek

Vědecká knihovna nutně potřebuje nové prostory

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:parlamentnilisty.cz

Moravskoslezská vědecká knihovna se přece jen bude stavět. Projekt tzv. Černé kostky schválili krajští zastupitelé a nic nebrání tomu, aby knihovna dostala nové prostory naproti Domu kultury města Ostravy. Do projektu vstupuje i město Ostrava, které zainvestuje 150 milionů korun.

 

Celý článek

Na stavbu bytového domu v centru Ostravy přišlo městu 48 návrhů

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Do architektonické soutěže na novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupská v centru Ostravy dorazilo městu 48 návrhů. Jsou mezi nimi i práce zahraničních architektů. Je to zatím největší počet návrhů ze čtyř architektonických soutěží, které město dosud vyhlásilo, řekla dnes novinářům mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Vítěz aktuální soutěže bude znám v dubnu.

 

Celý článek

Ostravská galerie Plato představí přes 50 tvůrců z ČR i zahraničí

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostravská galerie Plato otevře nový dočasný galerijní prostor v bývalém hobbymarketu Bauhaus sérií 15 akcí. Představí na nich přes 50 tvůrců a dalších osobností z Česka i zahraničí, přijede i kurátor a ředitel loňského ročníku nejvýznamnější přehlídky moderního umění documenta 14 Adam Szymczyk či ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, ČTK to řekla mluvčí galerie Hana Halfarová. Akce začnou 11. dubna.

 

Celý článek

V Moravskoslezském kraji se bude rekonstruovat přes 15 nádraží

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Zpráva ČTK

V Moravskoslezském kraji se letos nebo příští rok bude rekonstruovat více než 15 nádraží. Mezi největšími investicemi budou dokončení oprav výpravní budovy v Bohumíně na Karvinsku, modernizace nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku nebo přestavba nádraží v Havířově na Karvinsku. ČTK to dnes sdělila mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

 

Celý článek

Úvahy "Báňské" o přesunu fakulty z centra Ostravy vzbuzují obavy Zdroj: Moravskoslezský deník

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník 

Včerejší zpráva Deníku o úvahách Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava vyvolala velké emoce a obavy. Obavy z toho, že univerzita upřednostní výstavbu nové budovy ekonomické fakulty (EKF) v porubském kampusu namísto rekonstrukce stávající budovy na Sokolské třídě. Pokud se tak stane, zmizí z centra města, které se pomalu staví na nohy, více než 3100 studentů a stovky dalších pedagogů a pracovníků fakulty.


Celý článek

Velikonoce v Ostravě budou letos pestré

27.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník 

Atmosféru Velikonoc si budou moci obyvatelé města vychutnat hned na několik způsobů. A nemusí kvůli tomu často ani vyrážet mimo město. Na různých místech a turistických atrakcích naleznou v tomto týdnu velikonočně laděné akce či jarmarky s ukázkami tradičních řemesel a často s doprovodným kulturním programem. 

 

 

Celý článek

Radnice centrálního obvodu nesehnala vhodné letadlo

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Právo 

Proměna parku Československých letců v centru Ostravy za necelých šest miliónů korun se bude muset obejít bez letadla. Přitom se tomuto parku říká U letadla už od 60. let minulého století. Památné letadlo zde bylo součástí pomníku letců 1. čs. smíšené letecké divize až do roku 1994. 

Celý článek

V Ostravě bude odhalena tabule s informacemi o Kainarovi

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Naučná cedule věnovaná pobytu básníka Josefa Kainara v Ostravě a jejím okolí bude odhalena na budově ostravského hlavního nádraží. Právě tam totiž Kainar zamlada pracoval. Využil toho, že tam byl jeho otec přednostou stanice. ČTK to dnes za organizátory řekla majitelka Antikvariátu a klubu Fiducia Ilona Rozehnalová. Slavnostní odhalení a křest cedule se uskuteční 25. března dopoledne.

 

Celý článek

Světový den vody a jeho odkaz na Ostravsku

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Mladá fronta Dnes 

Světový den vody se slaví od 22. března 1993 na základě rozhodnutí Valného shromáždění Organizace spojených národů. Od tohoto data si veřejnost každoročně připomíná její význam a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji.


Celý článek

Slezskoostravský hrad chystá velikonoční lidový jarmark

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník

O víkendu se mohou návštěvníci Slezskoostravského hradu těšit na tradiční velikonoční lidový jarmark,

Celý článek

Moravskoslezská vědecká knihovna bude podle projektu Černé kostky

15.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Zpráva ČTK

Moravskoslezská vědecká knihovna se nakonec bude stavět podle původního projektu takzvané Černé kostky, jehož autory jsou architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař. 

 

Celý článek

Tramvajová smyčka má zmizet. Ale neví se kdy

15.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Mladá fronta Dnes

OSTRAVA Radní města plní slib daný Ostravské univerzitě, že přemístí tramvajovou smyčku od Černé louky na Hranečník nebo za řeku Ostravici. Pozemky chce totiž škola využít ke stavbě dvou budov.  

Celý článek

Konečně! Po dvou letech budou mít lidé na Elektře zase střechu nad hlavou

15.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz  Datum: 14.03.2018 

Při druhé etapě rekonstrukce Nádražní ulice v roce 2016 byl stržen i přístřešek na zastávce Elektra. S tím, že místo něj vznikne nový, modernější. Uběhly dva roky a stále nestojí. Ale brzy bude!

 

Celý článek

V Ostravě začne bourání mostů a oprava Výškovické ulice

12.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

V ostravské části Zábřeh začne rozsáhlá modernizace frekventované Výškovické ulice a mostů přes Rudnou ulici (silnice I/11) a železniční trať. Stavba potrvá téměř dva roky a bude stát bez DPH zhruba 328 milionů korun.  

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem