Demolice stánku na zastávce u Sýkorova mostu

12.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Tak jsme se dočkali. Demolice stánku na zastávce u Sýkorova mostu již začala. To, jak bude prostor soukromého vlastníka využit dále, záleží na novém vedení města a obvodu. My jsme chtěli jednat s vlastníkem a zajistit zkulturněni celého prostoru kolem zastávky MHD.

Celý článek

Unikátní svět miniatur v Ostravě končí. Ustoupí novému miliardovému areálu

12.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: denik.cz 

Pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka nedaleko historického centra města už patří Ostravské univerzitě, která zde do několika let vybuduje miliardový areál. Co však bude s Miniuni, unikátním Světem miniatur?

 

Celý článek

VÁNOČNÍ ATMOSFÉRU NAVODÍ VÝSTAVA BETLÉMŮ NA HRADĚ

12.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Historicky největší výstavu betlémů si mohou až do 6. ledna prohlédnout návštěvníci Slezskoostravského hradu. O víkendu 15. a 16. prosince hrad navíc ožije vánočním jarmarkem.   

 

Celý článek

DIVADLO LOUTEK SLAVÍ 65. VÝROČÍ OD ZALOŽENÍ

07.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Divadlo loutek Ostrava oslaví v pátek 14. prosince  65 let od svého založení v roce 1953. Tématem slavnostního večera bude „Divadlo loutek z odvrácené strany“. Kromě večerního programu chystá divadlo také dopolední premiéru nové inscenace, která k příležitosti narozenin vznikla. 

Celý článek

MĚSTO PŘIPRAVUJE V HULVÁKÁCH NOVÝ DOMOV PRO SENIORY

07.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Na přibývající počet seniorů a nedostatek kapacit v domovech důchodců reaguje město Ostrava záměrem postavit v Hulvákách nové zařízení.

 

Celý článek

My jsme dohodu neporušili, tvrdí Lukáš Semerák z hnutí Ostravak

03.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:ostrava.iDNES.cz - MF DNES, Ivana Lesková 

Ostravak a jeho lídr Lukáš Semerak si zvyká na turbulence. Před třemi lety toto hnutí přispělo k rozpadu tehdejší ostravské koalice. Čtyřkoalice ve složení ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL pak vydržela do konce volebního období. Vypadalo to, že stejná koalice bude pokračovat i po letošních volbách. Jenže vítězné ANO si nakonec místo Ostravaka vybralo za partnera Piráty.


Celý článek

VÁNOČNÍ STROM NA PROKEŠOVĚ NÁMĚSTÍ ROZSVÍTÍ V SOBOTU ANDĚLÉ

27.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Na Prokešově náměstí se v sobotu 1. prosince v 18 hodin rozsvítí vánoční strom, výzdoba náměstí a radnice, a to za účasti vedení města, které připravilo v předvečer adventu bohatý program a který začne už ve 14 hodin.

 

Celý článek

HOLD BOJI STUDENTŮ A OBČANŮ ZA SVOBODU

19.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

V budově Nové radnice se v pondělí 19. listopadu uskuteční slavnostní shromáždění ke Dni boje za svobodu a demokracii.

 

Celý článek

Jih vede ANO, ODS i Ostravak

16.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Mladá fronta Dnes

Nejlidnatější ostravský obvod s více než sto tisíci obyvateli má po středečním ustavujícím zastupitelstvu nové vedení.Celý článek

Trojkoalice se v Ostravě zřejmě rozšíří o ODS

05.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj:: Zpráva ČTK

Dohodnutá trojkoalice mezi vítězným hnutím ANO, Piráty a lidovci se v Ostravě zřejmě rozšíří také o ODS. Ještě se bude jednat o podmínkách spolupráce. ČTK to po dnešním jednání klubu zastupitelů za ANO řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Celý článek

Centrum Ostravy povede koalice ANO, Pirátů a ODS

05.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Mladá fronta Dnes

Dlouhé povolební vyjednávání v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dospělo ke konci. Vznikla koalice hnutí ANO, Pirátů a ODS, čímž se blíží i dosavadní dohodnuté koalici na ostravském magistrátu. I v centrálním obvodu tak skončilo v opozici hnutí Ostravak.


Celý článek

Ostrava získala prestižní cenu za projekt sociálního bydlení

31.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Veřejná správa (Statutární město Ostrava)

Úspěch v této oblasti slavila letos Ostrava, jejíž projekt sociálního bydlení získal prestižní ocenění RegioStars. To uděluje Evropská komise od roku 2008 v rámci politiky soudržnosti. Ostravský projekt s názvem "Koncepce bydlení a její pilotní ověření" zvítězil v kategorii Lepší přístup k veřejným službám.


 

Celý článek

OSTRAVANÉ OSLAVILI O VÍKENDU 100 LET REPUBLIKY

30.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:www.ostrava.cz

Ostravské oslavy 100. výročí založení samostatného československého státu si i přes deštivé počasí s nízkými teplotami jako svůj víkendový program zvolilo 8500 lidí.

 

Celý článek

Ostravak a ODS jsou připraveni jednat o koalici v Ostravě

29.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: zpráva ČTK

Hnutí Ostravak i ODS, kteří vypadli z ostravské koalice, jsou připraveni k případným dalším jednáním. V původně chystané koalici mezi vítězným ANO, lidovci, Ostravakem a ODS tato dvě uskupení nahradili Piráti.  

Celý článek

Koaliční smlouvu v Ostravě podepsali ANO, Piráti a lidovci

26.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava 25. října (ČTK) - Koaliční smlouvu v Ostravě dnes podepsali ANO, Piráti a lidovci. Primátorem bude opět Tomáš Macura (ANO). Koalice má v zastupitelstvu 29 křesel z 55. Novinářům to řekli zástupci koaličních stran. Podoba magistrátní koalice se tak na poslední chvíli změnila. Původně se na ní dohodli vítězní ANO, lidovci, druhé hnutí Ostravak a ODS.

 

Celý článek

AUTOBUSY DÍKY NOVÉ PLNIČCE NA CNG UJEDOU DENNĚ O 500 KM MÉNĚ

05.10.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: www.ostrava.cz

Největší a nejmodernější plnící stanici na CNG (stlačený zemní plyn) v České republice uvedl do provozu v areálu garáží v Hranečníku Dopravní podnik Ostrava. Radní pro dopravu Lukáš Semerák potvrdil, že jde o další krok k ekologizaci městské hromadné dopravy ve městě.

Celý článek

MĚSTSKÁ NEMOCNICE OSTRAVA ORDINUJE S NOVÝM TOMOGRAFEM

27.09.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: www.ostrava.cz

Nový počítačový tomograf-CT přístroj uvedla Městská nemocnice Ostrava do provozu ve čtvrtek 27. září.  Je umístěn na Centrálním příjmu a urychlí vyšetření především pacientů postižených mozkovým krvácením. V takových případech hrají roli minuty.

 

Celý článek

Z centra přímo do kampusu. Fakultu čeká stěhování

13.06.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

 Zdroj: Mladá fronta Dnes

Studenti Vysoké školy báňské – Technické univerzity odejdou z centra Ostravy. Škola do čtyř let přesune Ekonomickou fakultu ze Sokolské třídy do porubského kampusu a opustí tak jednu ze svých nejstarších budov. Tu má v plánu nabídnout k prodeji.


Celý článek

Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy

09.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:parlamentnilisty.cz

Prodej prosperující ostravské hutní společnosti ArcelorMittal se musí uskutečnit tak, aby neměl žádný negativní dopad na zaměstnanost v Moravskoslezském kraji. Reaguje ministr průmysl a obchodu Tomáš Hüner na záměr indických vlastníků hutí. Skupina ArcelorMital patří mezi největší světové výrobce oceli, v ostravském podniku pracuje na sedm tisíc lidí.

 

 

Celý článek

Ostrava spouští novou kampaň na podporu pitné vody a cyklodopravy

06.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava zahajuje novou ekologickou venkovní kampaň "I na Tobě záleží" zaměřenou na problematiku vody a cyklodopravy. Má upozornit na osobní zodpovědnost jednotlivce za stav životního prostředí. 

Celý článek

Nízkoemisní zónu Ostrava zatím nezavede

06.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava nezavede nízkoemisní zónu, která by zamezila vjíždět do centra města automobilům nesplňujícím stanovené emisní normy. Studie ukázala, že významný vliv na kvalitu ovzduší by toto opatření nemělo. 

Celý článek

Rozhodnuto! Bistro u Sýkoráku se musí zbourat

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Moravskoslezský deník 

Nádherný velikonoční dárek dostali všichni obyvatelé Ostravy, kteří byli už řadu let nespokojeni s jasně nejhorší zastávkou městské hromadné dopravy – Mostem Miloše Sýkory.
Cestující tam už řadu let čekají na spoj s utrpením.


Celý článek

Vědecká knihovna nutně potřebuje nové prostory

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:parlamentnilisty.cz

Moravskoslezská vědecká knihovna se přece jen bude stavět. Projekt tzv. Černé kostky schválili krajští zastupitelé a nic nebrání tomu, aby knihovna dostala nové prostory naproti Domu kultury města Ostravy. Do projektu vstupuje i město Ostrava, které zainvestuje 150 milionů korun.

 

Celý článek

Na stavbu bytového domu v centru Ostravy přišlo městu 48 návrhů

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Do architektonické soutěže na novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupská v centru Ostravy dorazilo městu 48 návrhů. Jsou mezi nimi i práce zahraničních architektů. Je to zatím největší počet návrhů ze čtyř architektonických soutěží, které město dosud vyhlásilo, řekla dnes novinářům mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Vítěz aktuální soutěže bude znám v dubnu.

 

Celý článek

Ostravská galerie Plato představí přes 50 tvůrců z ČR i zahraničí

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostravská galerie Plato otevře nový dočasný galerijní prostor v bývalém hobbymarketu Bauhaus sérií 15 akcí. Představí na nich přes 50 tvůrců a dalších osobností z Česka i zahraničí, přijede i kurátor a ředitel loňského ročníku nejvýznamnější přehlídky moderního umění documenta 14 Adam Szymczyk či ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, ČTK to řekla mluvčí galerie Hana Halfarová. Akce začnou 11. dubna.

 

Celý článek

V Moravskoslezském kraji se bude rekonstruovat přes 15 nádraží

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Zpráva ČTK

V Moravskoslezském kraji se letos nebo příští rok bude rekonstruovat více než 15 nádraží. Mezi největšími investicemi budou dokončení oprav výpravní budovy v Bohumíně na Karvinsku, modernizace nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku nebo přestavba nádraží v Havířově na Karvinsku. ČTK to dnes sdělila mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

 

Celý článek

Úvahy "Báňské" o přesunu fakulty z centra Ostravy vzbuzují obavy Zdroj: Moravskoslezský deník

03.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník 

Včerejší zpráva Deníku o úvahách Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava vyvolala velké emoce a obavy. Obavy z toho, že univerzita upřednostní výstavbu nové budovy ekonomické fakulty (EKF) v porubském kampusu namísto rekonstrukce stávající budovy na Sokolské třídě. Pokud se tak stane, zmizí z centra města, které se pomalu staví na nohy, více než 3100 studentů a stovky dalších pedagogů a pracovníků fakulty.


Celý článek

Velikonoce v Ostravě budou letos pestré

27.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník 

Atmosféru Velikonoc si budou moci obyvatelé města vychutnat hned na několik způsobů. A nemusí kvůli tomu často ani vyrážet mimo město. Na různých místech a turistických atrakcích naleznou v tomto týdnu velikonočně laděné akce či jarmarky s ukázkami tradičních řemesel a často s doprovodným kulturním programem. 

 

 

Celý článek

Radnice centrálního obvodu nesehnala vhodné letadlo

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Právo 

Proměna parku Československých letců v centru Ostravy za necelých šest miliónů korun se bude muset obejít bez letadla. Přitom se tomuto parku říká U letadla už od 60. let minulého století. Památné letadlo zde bylo součástí pomníku letců 1. čs. smíšené letecké divize až do roku 1994. 

Celý článek

V Ostravě bude odhalena tabule s informacemi o Kainarovi

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

Naučná cedule věnovaná pobytu básníka Josefa Kainara v Ostravě a jejím okolí bude odhalena na budově ostravského hlavního nádraží. Právě tam totiž Kainar zamlada pracoval. Využil toho, že tam byl jeho otec přednostou stanice. ČTK to dnes za organizátory řekla majitelka Antikvariátu a klubu Fiducia Ilona Rozehnalová. Slavnostní odhalení a křest cedule se uskuteční 25. března dopoledne.

 

Celý článek

Světový den vody a jeho odkaz na Ostravsku

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Mladá fronta Dnes 

Světový den vody se slaví od 22. března 1993 na základě rozhodnutí Valného shromáždění Organizace spojených národů. Od tohoto data si veřejnost každoročně připomíná její význam a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji.


Celý článek

Slezskoostravský hrad chystá velikonoční lidový jarmark

23.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník

O víkendu se mohou návštěvníci Slezskoostravského hradu těšit na tradiční velikonoční lidový jarmark,

Celý článek

Moravskoslezská vědecká knihovna bude podle projektu Černé kostky

15.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Zpráva ČTK

Moravskoslezská vědecká knihovna se nakonec bude stavět podle původního projektu takzvané Černé kostky, jehož autory jsou architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař. 

 

Celý článek

Tramvajová smyčka má zmizet. Ale neví se kdy

15.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Mladá fronta Dnes

OSTRAVA Radní města plní slib daný Ostravské univerzitě, že přemístí tramvajovou smyčku od Černé louky na Hranečník nebo za řeku Ostravici. Pozemky chce totiž škola využít ke stavbě dvou budov.  

Celý článek

Konečně! Po dvou letech budou mít lidé na Elektře zase střechu nad hlavou

15.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz  Datum: 14.03.2018 

Při druhé etapě rekonstrukce Nádražní ulice v roce 2016 byl stržen i přístřešek na zastávce Elektra. S tím, že místo něj vznikne nový, modernější. Uběhly dva roky a stále nestojí. Ale brzy bude!

 

Celý článek

V Ostravě začne bourání mostů a oprava Výškovické ulice

12.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Zpráva ČTK

V ostravské části Zábřeh začne rozsáhlá modernizace frekventované Výškovické ulice a mostů přes Rudnou ulici (silnice I/11) a železniční trať. Stavba potrvá téměř dva roky a bude stát bez DPH zhruba 328 milionů korun.  

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem