Rozvoj města

„Nakopli jsme
město kupředu!!“

Vyřešili jsme mraky projektů
od Městských jatek po nasvětlení Sýkoráku.

Ostrava je krásná a jsme na ni hrdí. Chceme, aby se neustále rozvíjela, protože má vysoký potenciál. Chceme přilákat mladé lidi, aby se zpět vraceli po studiích v jiných městech.

STAREJME SE O TO, CO UŽ TADY MÁME

Naší prioritou je chodit po upravených chodnících, mít dostupné bydlení, infrastrukturu a další potřebné věci.

Chceme, aby naše město bylo přívětivé i pro turisty a mělo jim co nabídnout. Jednou z našich hlavních priorit je mít opravené, bezpečné a pohodlné chodníky. Je to věc, kterou denně každý užíváme a uvědomujeme si případné komplikace, když je chodník ve špatném stavu. S tím souvisí i stav vozovek. Zde je situace složitější, neboť ne všechny silnice jsou ve vlastnictví města na rozdíl od chodníků. Ale i zde při správné manažerské komunikaci s vlastníkem lze snadno sjednat nápravu – opravu silnice.

Pohodlí pro obyvatele města a turisty je pro nás důležitým úkolem. 

REKONSTRUUJEME A ROZŠIŘUJEME

Nové bydlení je hlavní prioritou, jak udržet lidi
v našem městě a přilákat nové.

V našem městě je několik sídlišť, které byly budovány před mnoha desítkami let a většina z nich si už zaslouží nový kabát. Při projektování jejich regenerací pečlivě zvažujeme aktuální potřeby zdejších obyvatel. Více parkovacích míst, více zeleně, zázemí pro děti, ale i dodatek laviček pro seniory a odpadkových košů.

Podporujeme i větší projekty ve městě. Přestavbu či výstavbu nových bytových domů, a to zejména v historickém centru města, kde je řada proluk. Jsme hrdi na to, že jsme stáli u zrodu projektů jako je výstava nové bytového domu na ulici Janáčkova, Nové Lauby či ulici Biskupské. Díky naší aktivitě také město zrekonstruovalo dům na ulici Střelniční a Veleslavínova/Husova, kde vzniklo několik desítek nových nájemních bytů.

Stojíme za spousty projektů přestavby či výstavby nových bytových domů, a to zejména v historickém centru města.

REKONSTRUKCE MĚSTSKÝCH JATEK

Bez našeho zapojení
by se možná vůbec nerealizovala.

Tento projekt je velkým dluhem všem Ostravanům mnoha předchozích vedení města, která slibovala, ale aktivně nic pro záchranu této kulturní památky neudělala. Zde musíme vyzdvihnout osobní aktivitu bývalého radního pro dopravu, Lukáše Semeráka, který stojí za vším – za výkupem nemovitostí zpět do vlastnictví města i za podporou realizace tohoto projektu.

V letošním roce budou taky slavnostně po několika letech znovu otevřena bývalá jatka na ulici Porážkova v centru města, která budou sloužit pro galerie Plato.

Sdílejte článek

Další hlavní témata

Čisto ve městě i na městě!

Čisto ve městě i na městě!

Sbíráme prach ve městě a hlídáme hýření na městě!

Více o tématu
Covid nás změnil snad k lepšímu!

Covid nás změnil snad k lepšímu!

Jsme neskutečně vděční všem, kteří se obětovali pro pomoc druhým.

Více o tématu
S MHD jsme to pořádně rozjeli!

S MHD jsme to pořádně rozjeli!

Z našeho MHD jsme udělali veřejnou dopravu evropské úrovně.

Více o tématu
I amatéři potřebují sportoviště.

I amatéři potřebují sportoviště.

Chceme trávit volný čas aktivně, a proto podporujeme sportovní areály.

Více o tématu