
Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy.
Vůbec nejlepšího výsledku dosáhla Ostrava v přístupu veřejné správy. Město má webové stránky se skvělým obsahem pro podnikatele, má výborný scóring úředních hodin a především výborný výsledek v testu elektronické komunikace, který hodnotí rychlost, vstřícnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. V podnikatelském prostředí dosáhla Ostrava výborných výsledků ve vysokém podílu malých a středních firem, pro něž je také výrazným plusem napojení aglomerace na dálniční síť. Ostrava má rovněž velký počet studentů v odborném vzdělání, což násobí podnikatelský potenciál města i do budoucnosti.
Zároveň s vyhlašováním výsledků výzkumu Město pro byznys byla Ostrava spolu s dalšími pěti městy nominována do samostatné soutěžní kategorie Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Tato kategorie hodnotí přístup místních samospráv k podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Jejím cílem je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Výsledky této soutěže budou vyhlášeny v létě na celostátním setkání Investor roku 2018.
Celkové pořadí – Město pro byznys 2017
- Ostrava
- Humpolec
- Brno
- Jablonec nad Nisou
- Pelhřimov
- Nová Paka
- Benešov
- Prostějov
- Pardubice
- Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
- Hranice
- Rokycany
- Dobruška
- Písek
- Zlín