Zpět 28/12/2021

Konec roku je časem rozjímání, dobročinnosti, bilancování i nových předsevzetí

Také lidé z hnutí Ostravak během prosince pomáhají, hodnotí a připravují se na příští volební rok. Ostravaci  se zapojují do různých dobročinných akcí. Mezi tzv. vánoční dobré skutky patří aktivní účast hnutí v celostátním projektu Ježíškova vnoučata, která se zaměřuje na seniory. Krabice od bot je zase název akce, kterou hnutí podporuje finančně a jeho členové přispívají na dárky pro děti z dětských domovů nebo sociálně slabších rodin.   

Mnozí však sami připravují krabice s drobnými dárky. Opomíjeny nejsou ani sbírky pro čtyřnohé mazlíčky.

„Každý rok se snažíme vymyslet něco zajímavého, jak oslovit a udělat radost lidem v Ostravě. Letos jsme užitečné spojili s příjemným. První prosincovou sobotu jsme se společně sešli a napekli přes 1500 kousků cukroví, které jsme zabalili do více než 300 balíčků. Sladké dárečky jsme předali do sbírky Dny vděčnosti zdravotníkům, zanesli do některých domů s pečovatelskou službou, ale zároveň udělali radost lidem přímo v ulicích či městské hromadné dopravě“ říká Petra Bernfeldová, projektová manažerka hnutí Ostravak. 

V říjnu hnutí zahájilo přípravy na volební kampaň v příštím roce. „Zhodnotili jsme dosavadní práci v jednotlivých městských obvodech a postupně chystáme konkrétní témata, se kterými budeme na podzim roku 2022 oslovovat voliče. Chceme dělat věci pro lidi. Chceme, aby se občané v Ostravě cítili bezpečně. Městu stále scházejí základní věci, kterým je třeba věnovat pozornost především, a měly by se upřednostnit před megalomanskými projekty. Je důležité opravit chodníky, cesty, mít dostatek odpadkových košů i laviček v ulicích a podobně,“ řekl Michal Mariánek, místopředseda klubu hnutí Ostravak. 

Vše o hnutí Ostravak, jeho názorech, postojích a plánech se dozvíte na webu: www.ostravak.cz a sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram.

 

 

 

Sdílejte článek