Zpět 16/06/2016

Zítra zahajujeme akci Písek v centru

Na Masarykovo náměstí jsme již přivezli 210 tun písku, během dneška dokončíme přípravy beachvolejbalového hřiště i dětského pískoviště a vybudujeme relaxační zónu s lehátky, houpacími sítěmi, sedacími vaky a v pátek v 10 hodin bude akce zahájena. Od 10 hodin bude zahájen provoz letní kavárny CO KAFE, dětského koutku s pískovištěm, prodej ostravských stánkařů, o hudební doprovod se postará DJ TOBI. V době od 10 do 14,30 můžete shlédnout beachvolejbalovou exhibici, mezi 11 a 16 hod. bude připravena dětská sportovní scéna s Decathlonem a kreativní dílnička. V 15 hodin se uskuteční slavnostní zahájení a po něm bude následovat exhibiční miniturnaj sportovců HC Vítkovice Steel vs. FC Baník Ostrava. Od 19 do 21 hodin se uskuteční divadelní představení a poté afterparty. V šapitó bude možné zakoupit skvělou kávu, domácí limonády, Fritz-kolu, osvěžující míchané drinky nebo kakao.

„Akci jsme vymysleli jak jinak, než pro oživení centra, o které tolik usilujeme. Již loni jsme chtěli v bermě řeky Ostravice vytvořit písečnou pláž a relaxačně sportovní zónu na celé léto. Z důvodu protipovodňového ochrany nám byla povolena pouze jednodenní akce – Rozmarné slavnosti Ostravice. Po jejím úspěšném prvním ročníku jsme se však nezbavili myšlenky „písku“ a proto vznikl nápad přenést jej na Masarykovo náměstí, do místa zimního kluziště. Jsem ráda, že jsme s touto myšlenkou nadchli spoustu lidí, kteří nám pomohli jak finančně, tak materiálně či svou vlastní aktivitou. Poděkování patří našim hlavním partnerům statutárnímu městu Ostrava a Olympijskému parku a samozřejmě i ostatním –  Centru kultury a vzdělávání, Technickým službám MOaP, CO Kafe, spol. Písek Ostrava s.r.o., spol. Decathlon, firmě Šindler, Defendit a mnohým dalším. Srdečně zvu všechny obyvatele centra i jeho návštěvníky na tuto ojedinělou akci, a to nejen na pátek, kdy vše vypukne. Věřím, že si během následujících letních dnů užijí děti, dospělí, senioři, sportovci i kulturní nadšenci,“ uvádí starostka obvodu Petra Bernfeldová. 

 

Již dnes je možné na adrese pisekvcentru@seznam.cz rezervovat beachvolejbalové hřiště. Hrát se bude již tuto sobotu a pak každý den od 9 do 22 hodin pokud bude příznivé počasí nebo nebude ohlášen doprovodný program. A co je podstatné – hraje se ZDARMA. K dispozici bude uzamykatelná šatna, toalety a sprcha se studenou vodou na opláchnutí nohou. Za zapůjčení míče vybíráme zálohu 100 Kč.

 

Písek v centru bude v centru Ostravy až do konce prázdnin a nabízet bude širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. Ostravské letní večery budou ve znamení divadel, přednášek, autorských čtení a řady dalších kulturních akcí. V srpnu bude celý prostor předaný k dispozici Olympijskému parku, který zde bude mít jedno ze tří ostravských stanovišť.

Sdílejte článek