Zpět 08/07/2021

Záznam z jednání zastupitelstva MOaP ve věci odvolání naší předsedkyně kontrolního výboru

Ale chcete-li si udělat vlastní názor na odvolání naší předsedkyně kontrolního výboru, Petry Bernfeldové a novou volbu, poslechněte si záznam z jednání zastupitelstva MOaP k tomuto bodu až do konce na: http://bitest.videostream.sk/moap/archiv/20210621/index.html  (07/ovv/02 a 03)  

V průběhu diskuze se začaly míchat hrušky s jablky a vůbec se neřešily 2 podstatné body, které vyřkla starostka Ožanová a za které byla předsedkyně na únorovém zastupitelstvu odvolána.

Dle starostky Ožanové předsedkyně porušila zákon o obcích v ust. 119 odst. 3 zákona o obcích a do zápisu o činnosti KV za rok 2020 uvedla svůj vlastní názor na určitou věc (ano uvedla, což přiznala již v únoru, ale na druhou stranu zápis schválili všichni členové KV bez námitek, čímž vyjádřili souhlas, že s jeho zněním souhlasí).

Bernfeldová znovu zvolena nebyla, neboť nepřiznala chybu sebe a kontrolního výboru a což byla podmínka současné koalice pro její znovuzvolení.

„Nejsem si vědoma žádného protiprávního konání v rámci KV.

O znění zápisu můžeme polemizovat, uznala jsem, že některá vyjádření mohla být jiná a celý tento proces je pro mě velkým ponaučením do budoucna,“ řekla P. Bernfeldová

 

Sdílejte článek