Zpět 18/05/2020

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Poskytnutí dotací pro oblast sportu, volnočasových a vzdělávacích aktivit, kulturu a sociální péči. I tomuto se budou věnovat zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na svém jednání v pondělí 18. května od 15 h. v sále ostravské Nové radnice.  

Již v loňském roce jsme poukazovali na doporučení rady městského obvodu, které bylo předloženo ke schválení v zastupitelstvu a v mnohém nerespektovalo návrhy jednotlivých odborných oborových komisí. Letos tomu není jinak, ba naopak rozdíly v návrzích jsou ještě větší a nově zastupitelé rozhodují pouze o dotacích s požadavkem nad 50 tis. Kč oproti minulosti, kdy nad rámec svých kompetencí rozhodovali zastupitelé o všech dotacích, čímž byla zajištěna větší transparentnost. Letos to v reálu znamená, že z celkového počtu 113 žádostí budou zastupitelé rozhodovat pouze o 48 žádostech, o zbytku rozhodli radní.

Za zmínku jistě stojí doporučení rady městského obvodu na udělení dotace na celoroční výstavní program galerie Jáma 10. Jedná se o jednu z nejstarších nezávislých galerií moderního umění ve městě, která sídlí na ulici Přívozské. Kulturní komise rozhodla tento projekt podpořit částkou 40 tis. Kč z původně požadovaných 66 tis. Kč, avšak rada tento návrh jednohlasně ponížila na částku 10 tis. Kč a tuto částku doporučuje schválit zastupitelstvu.

Jedním slovem VÝSMĚCH pro galerii, která se v rámci grantového řízení Ministerstva kultury ČR umístila ve své kategorii na 1. místě a na 2. místě v kategorii fotogalerie. Podmínkou podpory ze strany ministerstva je však získání dalších 30% z veřejných zdrojů, což je obvod, město, kraj.

Zastupitelé z hnutí Ostravak budou bojovat nejen za tento projekt, ale i za to, aby byly respektovány návrhy jednotlivých komisí, které jsou složeny z odborníků a mají pro své rozhodování k dispozici kompletní žádosti.

 

 

 

Sdílejte článek