Zpět 30/04/2018

Zájezd pro seniory do Senátu Parlamentu ČR, Praha

Senioři naše obvodu měli možnost se díky pozváni senátora Leopolda Sulovského a díky dotaci z Moravskoslezského kraje podívat do Senátu Parlamentu ČR. Věříme, že si všichni prohlídku budovy Senátu, Valdštejnských zahrad a pamětihodnosti Prahy za krásného počasí užili.  

Ráno jsme se po příjezdu do Prahy vydali od hlavního nádraží ke Staroměstskému náměstí a Karlovu Mostu. Cestou si senioři fotili pamětihodnosti. Procházkou jsme došli až k sídlu Senátu, zde se nás již ujala průvodkyně a provedla nás hlavními sály a také jsme měli možnost zúčastnit se senátní schůze. Prohlídku jsme měli možnost zakončit obědem, poté již následoval individuální program, ve kterém si mohli senioři prohlédnout zahrady Valdštejnského paláce ve kterých zrovna probíhala výstava ČTK ke 100. výročí založení naší republiky, Pražský hrad nebo dojít či dojet na Petřínskou rozhlednu. Na společném odjezdu z Prahy jsme se opět všichni sešli a vyrazili zpět do Ostravy.

Zájezd se uskutečnil v rámci projektu „Podpora volnočasových aktivit seniorů v MOaP“, který je podpořen dotací z Moravskoslezského kraje.

 

Sdílejte článek