Zpět 04/04/2018

Zahajujeme rekonstrukci Parku Čs. letců a ulice Jurečkova

Jednou z investičních akcí, kterou začínáme v těchto dnech realizovat, je rekonstrukce parku Čs. letců. Stavba by měla být dokončena v průběhu června. V rámci stavby dojde k rekonstrukci stávajících chodníků, k úpravě parkovacích míst podél okrajů parku a k sadovým úpravám. Náklady na rekonstrukci budou činit zhruba 5,9 mil. Kč, z toho polovina bude finančně kryta z rozpočtu města.  

„V loňském roce jsme hledali vhodné letadlo spojené s druhou světovou válkou. Jelikož se ho nepodařilo najít, chceme místo něj umístit do parku Československých letců památník, který by měl být spojením motivu letectví a zároveň by měl být poctou českým legionářům. Shodli jsme se na tom se zástupci města, kraje i plukovníkem Jaroslavem Hrabcem z krajského vojenského ředitelství Ostrava,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka. 

Rekonstrukce ulice Jurečkova bude zahájena 5. dubna a i její dokončení je plánováno na červen. Ve dnech 5. a 6. dubna bude prováděno odstranění živičného povrchu, v těchto dnech nebude na ulici možno zaparkovat. Následně bude stavba provedena ve třech etapách a to z toho důvodu, aby byl zajištěn alespoň částečně provoz a parkování pro rezidenty na komunikacích. Dojde k rekonstrukci inženýrských sítí, obměně veřejného osvětlení, opravě vozovky, parkovacích míst i chodníku. Náklady na stavbu budou činit cca 6 mil. Kč.

 

Sdílejte článek