Zpět 19/03/2019

ZAČÍNÁ STAVBA NOVÉHO NÁMĚSTÍ V OSTRAVĚ-JIH

zdroj:www.ostrava.cz Nejlidnatější ostravský obvod Jih bude mít nové náměstí. V úterý 19. března si zhotovitel převzal staveniště a zahájí rozsáhlé práce. Jejich výsledkem bude dlouho plánované moderní veřejné prostranství v Hrabůvce. Součástí nového Náměstí Ostrava-Jih je budova informačního centra s veřejnými toaletami nebo zastřešení veřejného prostoru pro pořádání kulturních akcí.  

Nové náměstí přijde zhruba na 90 milionů korun. Vznikne přestavbou veřejného prostranství před nákupním centrem zvaným Železňák a mohlo by se stát novým centrem obvodu Ostrava-Jih. Bude sloužit pro pořádání kulturních a městských akcí, vánočních trhů i umístění vánočního stromu. Podle projektu bude nová dlažba doplněna o plochy z různých povrchových materiálů. Přibude mobiliář, zeleň i veřejné osvětlení a nová kašna.

Ze stávající kašny bude snesena sochařsky pojatá plastika ‚Květ‘ autora Štěpána Mikuly z roku 1979. Bude uložena dočasně do depozitáře a v dalších etapách tohoto projektu znovu osazena, tentokrát jako součást veřejného prostoru v blízkosti polikliniky.

Samotné stavební práce začnou v dubnu a hotovo by mělo být na přelomu letošního a příštího roku. Přestavba je rozdělena do čtyř etap tak, aby byl zajištěn provizorní přístup do okolních prodejen.

 

Sdílejte článek