Zpět 17/10/2019

Zábradlí na ulici Bohumínská budou zdobit ornamenty a nápis Slezská Ostrava

V těchto dnech jsme zahájili úpravy veřejného prostranství podél ulice Bohumínská, konkrétně v lokalitě sídliště Kamenec. „Do konce roku kolem této frekventované, hlučné a prašné silnice, která procházísídlištěm Kamenec, vysadíme květinové záhony a osadíme zde nové zábradlí. 

Rozhodli jsme se oslovit ke spolupráci designéry, kteří připravili návrh unikátního zábradlí. Na zábradlí budou nápisy Slezská, Ostrava, Kamenec, samozřejmě doplněny ostravskými vykřičníky a ornamenty znázorňujícími ostravskou DNA. Zábradlí je unikátní zejména v tom, že nápisy i ornamenty půjdou vidět pouze z některých úhlů. Z jiných se pak zábradlí bude tvářit zcela standardně,” uvedlo vedení radnice Slezské Ostravy. 

V rámci květinových záhonů budou vysazeny okrasné traviny, cibuloviny a trvalky jako například narcisy, tulipány, šalvěj, hvězdnice, mateřídouška, krokusy, krásnoočko, rozrazil a další. „Připravujeme i kompletní regeneraci sídliště Kamenec, která je plánována ve třech etapách za celkové náklady téměř 50 miliónů korun. Vzhledem k výši nákladů budeme žádat o dotace z externích zdrojů,“ doplnilo vedení.

 

Sdílejte článek