Zpět 15/03/2019

Všechny městské dotace pohromadě. Ostrava spustila nový web

Ostrava spustila nový web s přehledem přidělených i nepřidělených dotací a grantů. Internetový portál obsahuje i peníze z ostravského rozpočtu pro městské obvody. Informace o přidělování dotací mají být díky tomuto webu přehlednější. Doposud je lidé museli složitě vyhledávat v jednotlivých sekcích.

Nové internetové stránky mají lidem usnadnit vyhledávání informací o městských dotacích. Web navíc přináší i informace o financích, které město přiděluje z rozpočtu jednotlivým ostravským obvodům. Je to další krok ke zpřehlednění, jak město nakládá s veřejnými prostředky a jaké dotace komu přiděluje.

Na portálu dotace.ostrava.cz najdou zájemci informace o dotacích a grantech od roku 2010. Údaje bude možné filtrovat podle konkrétních výzev, podle oblastí podpory nebo podle jména subjektu, který o příspěvek žádal.

Magistrát už teď plánuje i další rozšíření webových stránek. Zatím poskytují jenom omezené množství informací. Portál zobrazuje pouze částku, o kterou subjekt žádal a také přehled žádostí v uplynulých letech.

Město bude v letošním roce na tomto portálu zveřejňovat i podrobné popisy daných projektů a akcí a přímo z portálu bude možné podat elektronickou žádost. 

 

Sdílejte článek