Zpět 14/03/2019

VELETRH I-MOBILITA PŘEDSTAVÍ CHYTRÉ TECHNOLOGIE

zdroj: www.ostrava.cz Na výstavišti Černá louka předvedou vystavovatelé ve dnech 14. až 16. března čistou dopravu i možnosti, jak cestovat a bavit se s ohledem na životní prostředí. Návštěvníci uvidí a vyzkoušejí si elektrokola, elektrokoloběžky, elektrokáry, elektromobily, hry nebo nabíjecí stanice.  

O 21. století se hovoří jako o době informační, mobilní, plastové, ale také chytré a plné technologií, které radikálně mění náš život. Elektřina, vodík, plyn a mnohé další alternativní pohony změní způsob naší dopravy. Co vše nás v blízké budoucnosti čeká, představí veletrh i-Mobilita, a to nejen z oblasti dopravy.

Na co se mohou návštěvníci těšit? Auta na plyn, elektrokola, elektrokoloběžky, elektrokáry, elektromobily, hry, nabíjecí stanice, virtuální realita a chill out zóna Leo Expressu plná aktivit nejen pro mladé. Vyzkoušejí si otočný simulátor BESIP Teamu simulující náraz a nehodu, VŠB-TU fakulta materiálově-technologická přiveze projekt Studentcar s ukázkou elektromobilu SCX, designových modelů shlédnutelných ve virtuální realitě, fakulta strojní představí letecký simulátor a simulátor formule, také závodní formuli model VECTOR 04 a představí soutěž Formula student pro studenty vysokých škol. Asociace elektromobilového průmyslu přiveze různé typy elektro a inteligentních automobilů jako Tweezy, Peugeot ION, WV UP, Kia Soul, Hyundai KONA, BMW I3 aj., zástupci firmy TESLA přivezou modely Tesla S a Tesla X, Jaguar představí model I-PACE, BMW modely i3, i8, elektroskútr, elektrokolo a firma EUROCNG nabídne vozový park na plyn.

Velkou zábavní zónu pro návštěvníky vytvoří E-MOTION park Ostrava, v němž si každý zajezdí na elektrokárách. Před budovou pavilonu A budou připraveny venkovní expozice vozů různých typů, a to včetně možnosti řízení a ježdění ve vybraných vozech. Svůj inteligentní vozový park s novinkami a inovacemi v rámci ostravské dopravní sítě představí Dopravní podnik Ostrava. Venkovní expozice doplní Centrum služeb pro silniční dopravu.   

Na veletrhu se představí také podniky, které svou nabídkou zaujmou především malé a střední firmy hledající technická vozidla pro převážení nákladu na větší či menší vzdálenosti. SDO technika nabídne elektrotříkolky s kabinou i bez kabiny vhodné pro zemědělskou i lesnickou techniku, EUROGREEN na společném stánku s firmou Aixam a Auto-Roch představí vozy pro komunální služby.

V pátek 15. března ve 13. hodin se uskuteční přednáška Cesta kolem světa elektromobilem Tesla za 80 dní. Součástí programu je odborná konference i-Mobilita, na níž se budeme věnovat novinkám a trendům v inteligentní dopravě, chytrému integrovanému cestování, které podporuje koncepci tzv. Smart Cities aplikované vyspělými městy po celé Evropě, strategiím Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava již aplikovanými v regionu, hodnocením těchto strategií a výhledem na období po roce 2020.

Město Ostrava představí výsledky mezinárodního projektu udržitelné dopravy RESOLVE, a to na stánku i během páteční konference i-Mobilita. Jde o oživení centra města pro pěší a cyklisty, nová parkovací místa mimo centrum města (systém Park and Ride, podpora elektromobility a cyklodopravy.   

Veletrh i-Mobilita je otevřen čtvrtek 14. března od 10 do 17, v rovněž od 10 do 17 a v sobotu od 10 do 16 hodin. Vstupné činí 100 Kč, zlevněné 50 Kč je určeno pro děti od 6 let, seniory a držitele průkazu ZTP.

 

 

Sdílejte článek