Zpět 02/10/2012

Vedení radnice Moravské Ostravy a Přívozu schvalovalo prodeje pozemků na území Ostravy i ve Starých Hamrech

Výjimečně krátké bylo 9. zasedání zastupitelů městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které se uskutečnilo 13. září v Nové radnici. Úvodní potíže s přihlašovacími kartami byly brzy vyřešeny a jednatřicet zastupitelů projednalo předložené materiály během šedesáti minut.  

Zastupitelé požadovali informace o případném sporu s Amádeus Real

Jak probíhají jednání se společností Amádeus Real, které patří chátrající komplex bývalého Módního domu Ostravica-Textilia, zajímalo Miroslava Svozila (ODS). „Na zastupitelstvu města padla poměrně zásadní informace ohledně hledání viníka a náhrad škody firmě Amádeus Real. Můžete nám podat bližší informace?“ ptal se Svozil.

Starosta Jiří Havlíček (ČSSD) odpověděl, že městský obvod odmítá jakékoli spekulace o zmaření podnikatelského záměru vlastníka objektu. „Náš postup byl v souladu s právem, legální a odůvodněný,“ uvedl Havlíček.

 

Pozemky na Křižíkově ulici budou ke koupi

Po krátké debatě vydali zastupitelé souhlasné stanovisko k záměru města prodat pozemky v lokalitě ulice Křižíkova, které byly městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz svěřeny. Jaroslav Bečák (KSČM) položil vedení obvodu otázku, zda pražská společnost, která o pozemky projevila zájem, nevyužívá pouze současné situace na trhu s nemovitostmi a nechystá se pozemky koupit ze spekulativních důvodů. „Souhlasím s tím, že prodej pozemků je vždy důležitá záležitost a je také pravdou, že o této firmě mnoho informací nemáme. V této lokalitě chce postavit Centrum bydlení pro seniory a tomu je třeba zatleskat. Každopádně materiál schvaluje pouze záměr prodeje a neřeší konkrétní prodej, případně stavbu. Situaci budeme bedlivě pozorovat a do smluv zcela jistě zahrneme pojistky proti spekulacím s pozemky,“ řekl předseda investiční komise Lukáš Semerák (Hnutí Ostravak).

 

Zastupitelstvo nesouhlasí s prodejem turistické základny Mazák v Beskydech

Klub českých turistů, který má ve výpůjčce od městského obvodu turistickou základnu Mazák a přilehlé pozemky ve Starých Hamrech, požádal zastupitele Moravské Ostravy a Přívozu o její prodej. Členové zastupitelstva se usnesli, že tento majetek, který byl obvodu svěřen městem, nemají zájem prodávat, alespoň ne v současné době. Debatu o stavu majetku vyvolal dotaz Ivana Štefka (KSČM), který se vedení obvodu zeptal, v jakém technickém stavu chata je. Tomáš Kuřec (ČSSD) objekt popsal jako vhodný spíše pro otrlé turisty než dětskou rekreaci. „Je to historicky starší objekt, ale v zachovalém stavu,“ řekl Kuřec. Petra Bernfeldová (Hnutí Ostravak) vysvětlila, že stanovisko vedení obvodu k prodeji je zamítavé zejména proto, že chata je Klubu českých turistů zapůjčena ještě na dalších pět let. „Rozhodovat o případném prodeji můžeme nejdříve v dubnu 2017,“ uvedla P. Bernfeldová. Lukáš Semerák upřesnil: „Smlouva o výpůjčce byla sjednaná v roce 2003 a prodloužena v roce 2009. Byl bych rád, pokud bychom se na tyto dokumenty mohli podívat. Zároveň jsem pro kontrolu majetku. Skutečnost, že je náš obvod vlastníkem těchto nemovitostí je nová a překvapivá.“

 

Další zasedání zastupitelů městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se uskuteční 30. října 2012.

Zpracoval: Dativ Ostrava

 

Sdílejte článek