Zpět 06/06/2016

Vedení obce se změnilo, některé zvyky zůstaly aneb Pozvánka na blíží se zastupitelstvo

Když koncem loňského roku proběhly změny ve vedení našeho obvodu, zdálo se, že je vše na dobré cestě. Nový starosta komunikoval s občany, koalicí i opozicí. Jako dobrá volba se zdál i nový tajemník. Do nového týmu na radnici byly vkládány obrovské naděje. Situaci bych srovnal s nedávným mistrovstvím světa v ledním hokeji: přestože složení národního týmu bylo na výbornou, všichni víme, jak to dopadlo… Obdobně to začínám vnímat i na naší radnici.

Malá rekapitulace:

– došlo ke zklidnění a zkrácení jednání zastupitelstev,

– máme konečně důstojný obecní zpravodaj,

– alespoň občas je starosta ochoten vyslechnout si i názory opozice.

Mohlo by se tedy zdát, že je vše v nejlepším pořádku. Jenže pak jsou tady ty „výsledky“, které nás vracejí zpět ke zvyklostem minulého vedení radnice:

Máme sice termíny zastupitelstev, ale proč se scházet zbytečně často.

Vedení nerespektuje rozhodnutí zastupitelstva. Jako příklad lze uvést rozhodnutí o zastavení výstavby parkoviště v Příborské ulici. Parkoviště se postavilo. Co záleží na tom, že zastupitelstvo a někteří občané s touto stavbou v loňském roce nesouhlasili, to bylo přece loni…

Nulová informovanost občanů o velkých investičních akcích obvodu a mlžení okolo těchto akcí.

Víte třeba něco o plánované výstavbě nové mateřské školy na Šídlovci? Pokud vás toto téma zajímá, přijďte se 8. června od 16 hodin vedení obce a zastupitelů na tuto investiční akci zeptat. Otázek se nabízí víc než dost:

Byla vypracována demografická analýza, abychom věděli, jak velkou mateřskou školu budeme potřebovat? A pokud taková analýza vznikla, proč doposud nebyla zveřejněna?

Proč nebyla zveřejněna vypracovaná studie této investiční akce?

Proč má být zastavěno více než 50 % současné plochy pozemku mateřské školy, a zmizí tak obrovský kus zahrady?

Opravdu potřebujeme přistavět školku pro 125 dětí? Jak bude řešena dopravní situace v ulici Viktora Huga?

Proběhlo nějaké výběrové řízení na projekt mateřské školy?

Určitě vás napadnou i další otázky, a to nejen k tomuto tématu. Nebojte se přijít zeptat na vše, co vás zajímá. Využijte svého práva na odpověď.

 

Budu se těšit na setkání!

Sdílejte článek