Zpět 15/07/2019

Ve spolupráci s policií a vlastníkem jsme provedli kontrolu v bytech na ulici Technická

V pátek 12. července se v ranních hodinách uskutečnila kontrola nájemních bytů na ulici Technické v Hrušově. Na základě iniciativy vedení městského obvodu Slezská Ostrava ji provedl vlastník bytů společnost RESIDOMO za asistence Policie ČR a Městské policie Ostrava.  

„Postupně jsme obešli všech 56 bytů na uvedené ulici a zjišťovali jsme, zda v nich nebydlí nenahlášené osoby nebo se zde nevyskytují osoby hledané. Zároveň jsme kontrolovali i stav společných a sklepních prostor a ptali jsme se nájemníků na jejich problémy v soužití se sousedy,“ uvedl starosta Richard Vereš.

Výsledkem kontroly bylo zjištění mnoha nenahlášených osob v kontrolovaných bytech. Zároveň byly zjištěny i významné technické závady na společných prostorách domů i jednotlivých bytech. V lokalitě zároveň dlouhodobě trápí místní obyvatele nepořádek v okolí domů a neutěšený stav veřejných prostranství, který chce městský obvod řešit ve spolupráci se společností RESIDOMO.

„Situací v lokalitě se zabýváme. V posledním půl roce byly zintenzivněny hlídky městských strážníků, zajistili jsme úklid veřejných prostranství a přistavení velkoobjemových kontejnerů. V minulém měsíci pak městská policie ve spolupráci s celní správou zabavila nepovolené hrací přístroje v místní nelegální herně,“ přiblížil stav starosta.

Městský obvod hodlá ve spolupráci s vlastníkem domů v kontrolách pravidelně pokračovat tak, aby vlastník na základě konkrétních důkazů mohl řešit přítomnost nenahlášených i problémových osob v lokalitě.

Zároveň došlo k dohodě s vlastníkem domů o odstranění zjištěných závad a v přípravě je společná úklidová akce, díky které dojde k vyklizení nevyužívaných prostor v domech i úklidu okolí domů. „Dílčí podněty předáme orgánu sociálněprávní ochrany dětí, který bychom chtěli na další kontroly přizvat a zaměřit se například na plnění povinné školní docházky,“ doplnil starosta Richard Vereš.

 

 

 

 

Sdílejte článek