Zpět 09/04/2018

V Brose CZ získá práci 50 IT specialistů

V Moravskoslezském inovačním centru v Ostravě otevřela společnost Brose CZ své servisní středisko IT služeb. Práci v něm nalezne 50 IT specialistů. Moravskoslezské inovační centrum bylo založeno městem Ostravou a Moravskoslezským krajem a je pokračovatelem Vědecko-technologického parku.  

Společnost Brose CZ, která se specializuje na mechatronické systémy pro automobilový průmysl a dodává díly řadě světových automobilových značek, otevřela v Ostravě v pátek 6. dubna servisní středisko IT služeb. Středisko se nachází v prostorách Moravskoslezského inovačního centra, a nově tak z Ostravy poskytuje IT podporu globálně celé skupině Brose. Uplatnění v něm nalezne až 50 IT specialistů. Jedná se zejména o specialisty v oblasti IT infrastruktury, softwarové inženýry a vývojáře aplikací, systémovou podporu a podporu uživatelům.

„Těší nás, že společnost Brose má nyní svůj závod i v Ostravě a že si vybrala pro rozšíření svých aktivit právě prostory Moravskoslezského inovačního centra. Věřím, že jsme získali referenci pro další potenciální zájemce, kteří by do města mohli přivést více investic do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje a také zajistit intenzivnější propojení podnikatelského prostředí s akademickou sférou. Potvrzuje se tím význam loňského společného kroku města a kraje založit Moravskoslezské inovační centrum, které je pokračovatelem Vědecko-technologického parku Ostrava založeného již v roce 1997. Přeji ostravskému závodu i celé společnosti Brose další úspěšný rozvoj, který může přinést vznik nových pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

„Otevření kanceláře v kampusu VŠB – TU Ostrava nabídne další pracovní místa, ale hlavně spolupráci studentům a absolventům technické univerzity. Věřím, že tito odborníci v našem kraji díky tomu zůstanou a že jim společnost Brose nabídne zajímavá uplatnění. Úspěchy společnosti Brose navíc Moravskoslezský kraj zviditelňují ve světě, takže za mě palec nahoru,“ řekl hejtman Ivo Vondrák.

 

Sdílejte článek