Zpět 11/08/2020

V Antošovicích bude postaven Domov pro seniory

V příštím týdnu bude zahájena výstavba Domova pro seniory Antošovice. Stavba bude dokončena nejpozději na jaře roku 2022. Bude provedena rekonstrukce, nadstavba třetího patra a boční přístavba budovy bývalé mateřské školy umístěné na nároží ulic Chalupova a Antošovická. Vznikne zde 32 nových lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích a 13 pracovních míst.    

Náklady na stavbu budou činit téměř73 milionů korun. Na tuto významnou investici se městskému obvodu podařilo získat dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 41 milionů korun. Téměř 20 milionů korun přispěje městskému obvodu na stavbu i město Ostrava. Kromě pokojů bude v budově společenská místnost, jídelna, ordinace pro lékaře, sesterny, kanceláře pro sociální pracovníky, sociální zařízení pro návštěvníky a společné posezení na chodbách. 

V budově budou kompletně vyměněny rozvody elektřiny a zdravotně technická instalace včetně vzduchotechniky. Rovněž dojde k vybudování nové vodovodní přípojky a k výměně kanalizačních přípojek, které jsou ve špatném stavu. V rámci kanalizace bude zbudována čistička odpadních vod a odlučovač lehkých kapalin. Budou odstraněny všechny skladby podlah až po nosnou konstrukci. Stávající dřevěná okna a dveře budou odstraněna a nahrazena novými plastovými. Fasáda domu bude opatřena kontaktním zateplovacím systémem. Postaveno bude i parkoviště s 15 stáními. Stávající oplocení bude vyměněno a z části i posunuto. 

Pro zpříjemnění pobytu v domově bude vytvořena v zadní části zahrada s odpočinkovou zónou, fontánou, pergolou a rozmístíme v areálu lavičky.V zahradě bude umístěno i jezírko, okolo kterého budou vysazeny petrklíče, řebčík kostkovaný, hadí kořen, vodní hyacinty a plavíny, na hladině jezera pokvetou lekníny. Vysazeny budou i borovice, trnovník akát, javor, višně, ibišky atd.

 

 

Sdílejte článek