Zpět 20/09/2021

Územní studie Svinov – Polská, Mongolská

V úterý 21.září se bude konat v budově Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, veřejná debata ke studii nové obytné zóny Svinov - Polská a Mongolská. Budeme rádi za vaši účast, názory a případné dotazy k zástupcům města či městského ateliéru MAPPA Ostrava.I my máme ke studii jisté výhrady a budeme se zajímat o dalším postupu.  

Nová obytná čtvrť, která vznikne na nezastavěné ploše podél ulic Polská a Mongolská, je pro Ostravu velkou příležitostí. Jedná o pozemky určené pro bytové a rodinné domy a jejich zástavbou se v Ostravě rozšíří nabídka kvalitního a atraktivního bydlení.  

Aby nová zástavba lokalitě co nejvíce prospěla, zpracovali  v MAPPA územní studii, která nastavuje závazná pravidla pro výstavbu na pozemcích města.  Územím se zabývá komplexně a bere v potaz i připravované projekty soukromých investorů. Má zaručit, aby byly všechny záměry v souladu a umožnily vznik nové čtvrti, která vhodně propojí porubský V. stavební obvod s rodinnými domy ve Svinově a bude mít klidový charakter bez nadměrné automobilové dopravy. 

Na setkání představí zástupci města a zpracovatelé studie budoucí možnou podobu území a budou odpovídat na dotazy veřejnosti. 

 Celá studie je ke stažení na webových stránkách

 

https://www.facebook.com/events/560561451753574/?ref=newsfeed

 

 

Sdílejte článek