Zpět 17/09/2021

Upozornění pro řidiče, návštěvníky nemocnice a všechny, kteří využívají parkoviště u městské nemocnice Ostrava-Fifejdy

Dnes je poslední den, kdy zde můžete zaparkovat. Zítra již provoz končí a začne se stavět.  

Řidiči pozor! Už v tomto týdnu skončí provoz veřejného parkoviště před Městskou nemocnicí Ostrava. V místě se chystá stavba parkovacího domu, který by měl v budoucnu kapacitu parkoviště zvýšit čtyřnásobně, nabídne 465 míst. Placené parkování přímo před nemocnicí bude naposledy možné využít ještě v pátek.

„V dalších dnech bude vyklizeno stanoviště obsluhy a firma parkovací plochu připraví na předání městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kterému patří. Parkoviště se pak zakrátko změní na staveniště, protože zde v říjnu začne výstavba parkovacího domu,“ řekla Eva Kijonková, mluvčí městské společnosti Ostravské komunikace, která parkoviště více než dva roky provozuje.

Parkovací dům, který by měl být dostavěn v roce 2023, bude sloužit nejen zaměstnancům nemocnice, ale také veřejnosti. Do jeho dokončení ale bude parkování u nemocnice značně ztížené. Město už dříve vyzvalo návštěvníky nemocnice, aby po dobu výstavby omezili vjezd do lokality osobními vozy a volili raději městskou hromadnou dopravu. Jako alternativu lidem nabízí možnost náhradního parkování u galerie Plato v Janáčkově ulici, která je od nemocnice vzdálená zhruba 600 metrů. „Naše společnost bude mít na starosti vyznačení trasy k alternativní možnosti parkování u galerie Plato, tedy v prostoru, který lidé znají jako bývalý Bauhaus. Na příjezdových komunikacích k tomuto parkovišti bude dopravní značení. Dopravu ze zmíněného odstavného parkoviště k nemocnici pak zajistí Dopravní podnik Ostrava,“ řekl místopředseda představenstva Ostravských komunikací Miloš Novák. Parkování u galerie je zpoplatněno částkou 20 korun za hodinu a maximálně 80 korun za den. K cestě z parkoviště k nemocnici bude možné využít autobusové linky 50 a 99.

Průjezd přímo do areálu Městské nemocnice zůstane zachován. „Sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek (ODS). Vyklizené pozemky po nemocničním parkovišti se budou v první fázi připravovat pro provádění zemních prací a následně začnou vlastní stavební práce související s instalací železobetonových pilotů pro parkovací dům.

Náklady na výstavbu parkovacího domu budou 429,4 milionu korun, platí je město. Parkovací dům bude mít tři podzemní a čtyři nadzemní podlaží. Jeho součástí bude také lékárna, obchodní prostory a technické zázemí. Z celkového počtu 465 míst bude 27 stání pro imobilní a šest jich bude sloužit pro dobíjení elektromobilů. Podzemní patra budou sloužit hlavně k parkování zaměstnanců nemocnice, nadzemní patra pro veřejnost. V parkovacím domě budou rovněž místa pro uschování 54 kol. Vybaven bude elektronickým odbavovacím systémem.

 

 

Sdílejte článek