Zpět 11/02/2021

Události posledních tří měsíců na radnici Mariánské Hory a Hulváky

Události posledních tří měsíců související se změnou vedení (ANO 2011, LEČO, Trikolora, ODS) na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách, mě přiměly k tomu, abych zveřejnil několik osobních postřehů. Nemohu nechat bez reakce informace, které jsou občanům často prezentovány zkresleně, vytržené z kontextu, bez návaznosti na předchozí události.  

Je velmi paradoxní, že nové vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, hlásající na každém kroku transparentnost a konec protekcionismu, do svých řad přizvalo paní Janáčkovou, jejíž působení na radnici bylo ještě před třemi měsíci údajným důvodem pro odvolání původního vedení v čele s panem Hujdusem. Možná už sami zapomněli, že před zhruba dvěma lety v médiích ostře kritizovali bývalé vedení radnice za politickou korupci a „nenažranost,, a to právě v souvislosti s údajnou funkcí vytvořenou speciálně pro paní Janáčkovou.

Paní Janáčková je stále předsedkyní, tolik panem starostou Vávrou, místostarostou Luzarem, kritizované komise a nově je členkou kulturní komise. S novým vedením úzce spolupracuje, má opět dokonce i svou vlastní kancelář. Tato skutečnost ve mně a myslím, že nejsem sám, nutně vyvolává otázku, zda je paní Janáčková opět v pozici „starostky“, jak říkali v reportáži. Nebo je snad důvodem jejího opětovného působení na radnici neschopnost nového vedení samostatně obvod řídit a potřebuje tzv. „přítele na telefon“? Vlastně by na tom nebylo nic divného, když uvážíme, že nikdo ze současného vedení nemá žádnou zkušenost s řízením obce. Je pak jen velmi těžké si představit, že obvod bude vzkvétat a rozvíjet se.

A kde je tolik slibovaná transparentnost a otevřenost nového vedení? V čele kontrolního a finančního výboru jsou členové koalice, nikoli opozice, jak bývá běžně zvykem, aby kontrola činností měla své opodstatnění.

Vladimír Řezáč, Ostravak, hnutí občanů

Reportáž České televize je ke shlédnutí na tomto odkaze: 

https://www.youtube.com/watch?v=_HIlcFZ5R7I

Sdílejte článek