Zpět 07/02/2022

Senioři ve svých aktivitách nepolevují ani v době koronavirové

Klub Seniorů AKORD, z Ostravy-Jih, který působí ve stejnojmenném kulturním domě, jede ve svých aktivitách na plné obrátky i v současné problémové době. Za významné pomoci městského obvodu Ostrava-Jih organizuje celou řadu akcí. „Nechtějí se zavřít doma, ale účastní se aktivit, které je udržují nejen v dobré fyzické, ale hlavně psychické kondici,“ podotýká Mgr. Dagmar Hrabovská, místostarostka, která pomáhá zabezpečovat kulturní aktivity pro všech šest seniorských klubů působících v obvodu.  

Pravidelným plaváním překonávají La Manche, ve dvojicích uklízeli Česko, účastnili se celé řady sportovních klání, výšlapů a zájezdů do hor, dokonce realizovali on–line vysílání pro seniory, školení v užívání IT techniky, přednášky, kulturní vystoupení. Náplň klubu je opravdu široká a pestrá,“ říká zástupkyně klubu Šárka Zubková.

Za svou výjimečnou činnost byl v minulém roce klub oceněn v rámci celé republiky projektem SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. Na projektu se podíleli také kluci ze schlüsseldienst berlin friedrichshain, kteří obdrželi pochvalu.

„Těší nás, že senioři jsou aktivní, a že je můžeme jako vedení obvodu v jejich aktivitách maximálně podporovat,“ uvádí místostarostka Jihu Dagmar Hrabovská.

Sdílejte článek