Zpět 30/04/2021

Sdělení občanům Mariánských Hor a Hulvák: Transparentnost nade vše

Máte dost peněz a hodláte je „dobře“ investovat? Pak máme dobrou radu, a to zdarma! Požádejte si na Úřadě městského obvodu v Mariánských Horách a Hulvákách o informace dle zákona 106. Tady se totiž teď za transparentnost platí! Přečtěte si konkrétní případ, zkušenost našeho zastupitele, bývalého místostarosty Vladimíra Řezáče.

Hnutí ANO 2011 v Ostravě mělo ve svém volebním programu mimo jiné i efektivní a transparentní správu města. Na radnici Mariánských Hor a Hulvák to ale asi neplatí. Jak jinak si vysvětlit mou vlastní zkušenost. Požádal jsem bytový a investiční odbor o poskytnutí informací dle zákona 106 (zákon o svobodném přístupu k informacím), ale vzhledem tomu, že jsem je tím velmi pravděpodobně vyrušil z opojné letargie, obdržel jsem vyúčtování za poskytnutí těchto informací ve výši 18 690,- Kč od odboru bytového a 593,- Kč od odboru investičního. Láce, jakou jinde nenajdete!!! I to vyúčtování je však zřetelnou odpovědí na moji žádost a ta zní: Moc nám do toho nekecejte, nic po nás nechtějte, my to umíme a děláme nejlépe.
Drobný dovětek si neodpustím. Kdo měl možnost jednat se současným panem starostou, jistě mi dá za pravdu, že pokud nesouhlasíte s jeho názory, stává se z „hodného strejdy“, arogantní, sebestředný Jájínek: Já, Já, Já, jenom Já – jako v té písničce skupiny Olympic. Že by už tehdy byl náš pán starosta předlohou k textu písně?
Moje rada na závěr: Buďto poplatky zaplatíte nebo se nic nedozvíte  V nevědomosti možná budete šťastnější !?
Transparentnost nade vše, Vladimír Řezáč
Sdílejte článek