Zpět 26/08/2020

Samé pochvaly. Projekt Prázdniny na Jihu se líbily dětem i rodičům

zdroj: polar.cz  V Jižním městě letos v létě vůbec poprvé probíhala akce Prázdniny na Jihu. Pilotní projekt nabídl spoustu sportovních, kulturních i naučných aktivit, které se těšily velké oblibě.  

Pilotní projekt Prázdniny na Jihu, který probíhal od 7. července až do 21. srpna, vyvrcholil poslední prázdninovou show na pěší zóně u kulturního domu K-trio. Návštěvnost byla vysoká stejně jako návštěvnost aktivit, které během Prázdnin na Jihu probíhaly vždy dopoledne v pracovní dny na různých místech obvodu.

Dagmar  Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Já za sebe musím říct, že si myslím, že byl to projekt prémiový a že byl opravdu přínosný. Proč to říkám, protože dostávám i děkovné dopisy od rodičů, kteří jsou spokojeni s touto činností a říkají, že pro příští rok by byli rádi, aby projekt pokračoval a že děti určitě přihlásí.” Prázdniny na Jihu nabídly celkem 34 aktivit, mezi nimi například laserovou střelnici, graffiti a malování na textil, dne se záchranáři, parkourový workshop, nebo kurzy inline bruslení.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Velice pěkná akce byla taky na dopravním hřišti, která tedy byla nejen zábavná, ale samozřejmě přinesla i určité poučení. Já bych řekla, že opravdu celá řada těch činností byla moc pěkná a skutečně jsme měli radost, že vlastně děti se účastnily v tom počtu, které jsme počítali. To znamená kolem těch 50 na každou aktivitu.” Anketa: účastníci Prázdnin na Jihu: „Užila jsem si to dobře a byla jsem na kole, na graffiti, na záchranáře, na kině a to je asi všechno.” „Na bruslích. na mažoretkách, na dobytí pevnosti. Těším se, že to bude příští rok znova.” A veselo bylo i na poslední prázdninové show, kterou připravilo kulturní zařízení Ostrava-Jih. Pro děti bylo mimo jiné připraveno 8 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly a za ty splněné dostávaly razítka. V cíli pak na děti čekaly i odměny.

Anketa: účastníci akce: „Zvládli jsme tady první dvojku, trojku a sedmičku a je to tu dobré.” „Hrozně se mi tady líbí a já jsem tady s kámoškami a našla jsem si tu spoustu kamarádů. Dělala jsem jedničku, dvojku, trojku. Sedmička je tam to bludiště, jednička je skákání v pytli, dvojka je házení míčem, trojka puzzle.” „Točil jsem takové kolo, kde jsem musel zazpívat básničku, nebo písničku. Bylo to fajn.” Klára Žídková, vedoucí pro program a marketing, Kultura-Jih: „Co se týče pódiového programu, je pro děti připravena show v podobě diskotéky, balónkového modelingu, přijde za námi Hopsalín, bude tady i kouzelník. Co se týče doprovodného programu, tak dětičky si mohou nechat namalovat obrázek na obličej, mohou využít pěnovou párty, kterou tady přijedou udělat dobrovolní hasiči.” A nechyběl ani fotokoutek a soutěž v malování.

Sdílejte článek