Zpět 18/12/2017

Rozpočet statutárního města Ostravy pro rok 2018

Zodpovědná za řízení financí Ostravy, náměstkyně Iveta Vozňáková a investiční náměstek Břetislav Riger, oba z hnutí Ostravak dnes předložili zastupitelstvu města návrh rozpočtu pro příští rok. 

Rozpočet, tak jak byl předložen, byl zastupitelstvem díky hlasům koalice schválen.
Ostrava bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši 9,9 miliard korun, což je nejvyšší rozpočet za posledních deset let. Počítá s vyššími dotacemi pro městské obvody, snížením dluhu města a s výrazným navýšením investic. Z investičních akcí stojí za to prezentovat modernizaci části městské nemocnice, rekonstrukci Divadla Jiřího Myrona, výstavbu II. etapy sportovního areálu U Cementárny, prodloužený sběrač B do Radvanic, ale také akce, které iniciovali naši zástupci na obvodních radnicích, jako například přestavba domu na Střelniční 8 na byty, nebo výstavba sportovní haly ve Svinově.

„Podařilo se nám sestavit rozpočet, který je velkorysý k městským obvodům, umožní zahájení a realizaci řady důležitých i zajímavých staveb ve městě a navíc sníží dluh Ostravy o další téměř půl miliardy, což bude znamenat, že zadlužení na jednoho obyvatele se sníží na 7 225 korun, a to je rozhodně dlouhodobě nejnižší částka z velkých českých měst. Věřím, že i v příštím roce s námi bude ratingový hodnotitel natolik spokojen, že letošní nejvyšší možnou známku v rámci České republiky A1 stabilní obhájíme,“ řekla náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.

 

Sdílejte článek