Zpět 18/01/2021

Renarkon – pomoc a noční můra Vítkovic v jednom

Podepište petici! vyzývá Richard Čermák, občan a starosta Vítkovic.V roce 1997 Statutární město Ostrava zřídilo obecně prospěšnou společnost Renarkon, která měla za úkol řešit protidrogovou problematiku ve městě. Renarkon lze najít v Moravské Ostravě a Přívoze, v Mariánských Horách a Hulvákách a ve Vítkovicích. A právě tady, ve Vítkovicích, dělá umístění kontaktního centra problém.  

Renarkon se zde nachází v lokalitě se zvýšenými sociopatologickým jevy – na jednu stranu se zde Renarkon snaží pomoci drogově závislým a na stranu druhou zde snadno nelegálně seženete jakoukoli drogu. Nemluvě o přidružených problémech, které s drogově závislými lidmi souvisí a obtěžují občany obvodu. Současné vedení městského obvodu Vítkovice se dlouhodobě snaží tento problém řešit, ale prozatím bez výsledků.

A právě proto se náš starosta Richard Čermák sám za sebe, jako občan z Vítkovic, rozhodl iniciovat Petici za přemístění kontaktního centra Renarkonu z ul. Zengrova do jiné části města. Petici je možno podepsat do 31. ledna 2021 na třech petičních místech – podatelna úřadu městského obvodu Ostrava-Vítkovice, vrátnice nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice a v trafice na ul. Zengrova 58.

„Zvolili nás občané Vítkovic a my jsme povinni jejich problémy řešit. Současné umístění kontaktního centra Renarkonu ve Vítkovicích je problém, a ten má velmi negativní dopad na slušné občany žijící v našem městském obvodu.“ řekl Richard Čermák

 

 

Sdílejte článek