Zpět 20/07/2020

Rekonstrukce domu na Ostrčilově ulici

Svým způsobem architektonický skvost, který však možná díky poměřovaní si "chlapské" moci v průběhu výstavby, nebyl od počátku nikdy plně funkční. Byty ve vyšších patrech nikdy nesplnily protipožární bezpečnostní kritéria a nemohly být užívány.  

 Rozhodování, co s ostravským mrakodrapem, jsou na pořadu dne téměř v pravidelných intervalech. Když jsme byli ve vedení městského obvodu snažili jsme se dům, alespoň z části (částečná demolice a rekonstrukce) zachránit. Ale při porovnání finanční stránky, jsme dospěli k názoru, že pro obvod, i město bude lepší demolice a pozemek využít pro zajímavého investora. Bohužel nebyla na tomto nikdy politická shoda a vůle z města o tomto takto rozhodnout.

A tak se opět kruh otevírá, město vynaloží nemalé peníze na studii a návrhy řešení a výsledek??? Nechme se překvapit…. Třeba to dopadne jako v Chomutově. Podivné okolnosti, co s nevyužitou budovou, rekonstrukce se blíží ke konci a obyvatelé se bojí, kdo bude nájemníkem tohoto domu v tomto stejně problémovém regionu jako Ostrava.

 

 

Sdílejte článek