Zpět 26/01/2018

Radní schválili zadání zpracování sochy Věry Špinarové

Po úspěšném umístění sochy Leoše Janáčka na Jiráskově náměstí vznikne ještě letos další socha, tentokrát Věry Špinarové. 

Radní obvodu dnes zadali zpracování uměleckého ztvárnění její sochy v životní velikosti, která bude na podzim umístěna v Husově sadu. „Pro další rozpracování díla byl nutný souhlas pozůstalých, ten se nám podařilo zajistit. Socha, která má být vyjádřením úcty k této významné ostravské osobnosti, bude z patinovaného bronzu na žulovém podstavci ve tvaru gramofonové desky. Sochu vytvoří opět sochař David Moješčík,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Socha bude z patinovaného bronzu na žulovém podstavci ve tvaru gramofonové desky. Dílo vytvoří sochař David Moješčík. V předvečer Štědrého dne byla na Jiráskově náměstí v centru Ostravy odhalena i jeho bronzová socha ztvárňující hudebního skladatele Leoše Janáčka s liškou Bystrouškou v náručí. Moješčík už také v Ostravě vytvořil například sochu Levitace, je též spoluautorem pomníku Operaci Anthropoid v Praze. Aktuálně pracuje rovněž na soše Karla Kryla, která by měla být u budovy Českého rozhlasu Ostrava.

 

 

Sdílejte článek