Zpět 05/04/2017

Při úklidu jsme spojili síly s „popeláři“

Na podzim loňského roku jsme po téměř 20 letech zahájili zónové čištění ulic. Úklid se osvědčil, a proto na něj v letošním roce navazujeme. Zónové čištění bude probíhat od dubna do konce října každou středu, technické služby na tuto činnost vyčlenily dva samosběrné stroje, tlakový čistící vůz, plošinu na ořez větví i kropící vůz - prachostřik. 

Ve středu 5. dubna bude provedeno zónové čištění na ul. Verdunská, Zborovská, 12. dubna vnitroblok ulic Křižíkova a Živičná, 19. dubna Vítězná a Budečská a 26. dubna Blahoslavova, Sadová, Horová a Preslova. Zónové čištění bude probíhat ve středy od 7 do 13 hodin. Čištění ohlásí příslušné dopravní značky. „Žádáme řidiče, aby v době blokového čištění respektovali dopravní značení a nestáli v daných ulicích. Jinak by nebylo naše čištění v dané lokalitě účinné a na ulicích by mohly zbytky nečistot zůstat,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka.

 

Na jarní úklid využíváme čtyři samosběrné vozy, další dva nové čistící a mycí stroje se zapojí do úklidu v průběhu dubna. Budou určeny speciálně k úklidu podchodů Frýdlantských mostů a prostranství Hlavního nádraží Ostrava. Navíc v ulicích obvodu denně pracuje i 50 zametačů a 30 pracovníků údržby veřejné zeleně.

 

Na přelomu března a dubna začal velký úklid v rámci centrálního obvodu i pro společnost OZO Ostrava. „Do ulic vyjel speciální vůz, který kopíruje cestu svozového vozidla a po vysypání kontejnerů je vymyje a desinfikuje. Jako první přišly na řadu kontejnery na separovaný sběr. V Moravské Ostravě a Přívoze dnes končí mytí kontejnerů na plasty a sklo,“ uvedla mluvčí OZO Vladimíra Karasová s tím, že v rámci obvodu Moravská Ostrava a Přívoz bylo v uplynulých dnech vyčištěno všech 182 kontejnerů na plasty a 103 kontejnerů na sklo. Zhruba za dva týdny přijdou na řadu i modré nádoby na papír. A během letní sezóny se dostane i na všechny 1100litrové nádoby na směsný komunální odpad. Mytí jednoho kontejneru trvá zhruba tři minuty.  Z nádoby je třeba nejdříve seškrabat přilepené zbytky odpadu a pak je očistit zvenku i zevnitř tlakovou vodou se saponátem a desinfekcí, které neškodí životnímu prostředí.

 

 

Sdílejte článek