Zpět 07/11/2016

Pořádáme Svatomartinské hody v centru Ostravy

Nenechejte si ujít pravé svatomartinské hody s husičkou i lahodným mladým vínem a vypravte se v pátek 11. listopadu na Masarykovo náměstí, které se rozvoní husími specialitami. Hody budou zahájeny v 15 hodin a v 17 hodin se podvečerním centrem Ostravy rozblikají světýlka lampionového průvodu, který povede svatý Martin na bílém koni za vydatné asistence kejklířů a klaunů. Barvité odpoledne, jež si mohou návštěvníci zpestřit ochutnávkou svatomartinského menu v různých podnicích v srdci města, vyvrcholí v 18 hodin koncertem legendy moravského folklóru Jožky Černého s cimbálovkou.

„Svatomartinské hody budou přehlídkou vinařů i lahůdek k vínu, restaurace na území našeho obvodu navíc slibují kulinářské zážitky v podobě nejrůznějších úprav hus, které ke svátku svatého Martina neodmyslitelně patří. A navíc jsou hody skvělou příležitostí ke společnému strávení příjemného odpoledne,“ zve na vůněmi a chutěmi prosycenou akci starostka Petra Bernfeldová s tím, že chybět nebude ani požehnání mladému vínu a společný přípitek občanů se svatým Martinem, jehož tradiční svátek si připomíná většina evropských zemí. Příchod zimy si v mnoha částech Evropy spojují právě s pověstí o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni. V Německu, Rakousku a u nás je tento svátek spojen s otevíráním mladých vín a s pečenou husou. Nejinak tomu bude i v centru Ostravy.

 

Akci připravuje vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které chystá i posezení u 22 metrů dlouhých stolů, tak aby sousedé mohli posedět u „jednoho stolu“ a společně hodovat. „Ochutnat dobře upečenou husu může každý, a navíc místní řeznictví slibuje dostatečnou zásobu vykrmených hus na prodej,“ doplňuje starostka a dodává, že návštěvníci svatomartinských hodů se mohou těšit i na pětici vinařství, která budou nabízet k prodeji i koštu mladá vína z Moravy.

 

Sdílejte článek