Zpět 05/03/2019

Památkově chráněnou vilu znovu obsadí lékaři

zdroj:www.moravskoslezskydenik.cz Anesteziologická ambulance už se zde zabydluje, v nejbližších týdnech přibude také Gastroenterologická ambulance.  

Do historické vily v areálu Městské nemocnice Ostrava (MNO), kterou ministerstvo kultury v roce 2016 označilo za kulturní památku, se vracejí lékaři a brzy i pacienti. Po anesteziologické ambulanci se do vily brzy přestěhuje také gastroenterologická ambulance, která spadá pod Internu.

V ní se budou lékaři v poradnách denně věnovat ambulantním pacientům. Díky této změně budou striktně odděleni ambulantní pacienti v poradnách od hospitalizovaných pacientů. Vilu si mnozí pacienti pamatují z dřívějších dob, kdy zde ještě ordinoval soukromý zubní lékař a nacházely se zde i ordinace praktických lékařů, zdravotnickým účelům ale sloužila většinu své historie. V roce 1894 ji postavil architekt Bohumil Židlický. 

Krok správným směrem!

Aktuálně nevyužívaná budova bude dýchat novým životem. „Na celkovou opravu si však tato vila stejně jako její rohová kolegyně musí počkat. Nejprve musí být vystavěn nový parkovací dům před nemocnicí, do jehož prostor se přesune nemocniční lékárna. Teprve poté muže dojít k demolici nevzhledné vestavby mezi historickými budovami, která uvolní prostor pro celkovou rekonstrukci obou budov a jejich okolí,“ dodává Michal Mariánek, tehdejší náměstek primátora za naše hnutí.

 

Sdílejte článek