Zpět 11/02/2020

Ostravu-Jih rozzářilo velké Valentýnské srdce, u kina Luna je strom lásky

Městský obvod Ostrava-Jih oslaví svatého Valentýna hned dvěma zajímavými atrakcemi.  

U příležitosti dne zamilovaných jsme nechali poblíž kruhového objezdu v Hrabůvce umístit velké srdce, které červeně a zlatě svítí do okolí. Další valentýnský počin radnice pak stojí přímo před Kinem Luna.

„Najdete tam srdíčky vyzdobený Valentýnský strom lásky a je pouze na vás, kolik srdíček na něj připojíte právě vy,“ láká místostarosta obvodu Zdeněk Hűbner. „K vyznání lásky se sice hodí každý den v roce, nicméně právě svátky jako tento ho mají v popisu práce.“

Srdce budou Jih zdobit až do 21. února 2020, k projevování náklonosti je tedy času dostatek. Nenechme se mýlit tvrzeními, že svatovalentýnský svátek je dovozem z anglosaského světa. Jeho kořeny jsou totiž vpravdě kontinentální, evropské.

Podle drtivé většiny historiků byl Valentýn, kterého si 14. února připomínáme, biskupem v římské Terni (dnešní Itálie). Žil ve 3. století našeho letopočtu a zemřel mučednickou smrtí. Už ve 12. století mu byl zasvěcen kostel svatého Valentina na Starém Městě pražském.

„Myslíme si, že jde o hezkou tradici a chceme, aby si ji všichni mohli užít i ve veřejném prostoru našeho obvodu,“ hodnotí místostarosta Hűbner.

„S podobnými instalacemi navíc máme velmi dobré zkušenosti, vždy se mezi lidmi setkávají s příznivou odezvou. To se ukázalo také při vánoční instalaci losů se saněmi, anebo velikonočního zajíce.“

Věříme, že obě valentýnské atrakce přinesou zamilovaným příjemné chvíle, plné romantiky i zábavy.

 

Sdílejte článek