Zpět 22/06/2014

„Ostravacký“ Kouzelný les dětem

V neděli 1. června odpoledne slavily děti v ostravském Bělském lese svůj svátek - Den dětí. Díky Hnutí občanů Ostravak a Centru volného času Směr o.s. bylo možné v lese potkat spoustu pohádkových bytostí. CVČ Směr připravilo celkem 11 stanovišť, na kterých na téměř tisícovku přítomných dětí s připravenými soutěžemi čekali vodník, loupežník, princezny, rytíř, bílá paní, drak, pejsek s kočičkou, černokněžník, čert, víla a duch. Děti ke svému svátku dostaly krásnou kouzelnou omalovánku, pastelky a bloky a na cestu malou svačinku s pitím. 

Den dětí se povedl díky velké píli, a to jak dobrovolníků z CVČ Směr o. s., tak také díky organizátorům z občanského hnutí Ostravak. Účast více než 2500 občanů výrazně překročila očekávání organizátorů a podle ohlasů účastníků a zejména úsměvů na dětských tvářích bylo znát, že byli všichni spokojeni. Dětem rovněž přálo počasí, kdy i přes nepříznivou předpověď po celou dobu svítilo sluníčko. Pořadatelům se splnil ještě jeden cíl – vytáhnout děti i dospělé ven z uzavřených nákupních center, ukázat jim, že i venku v přírodě lze najít program pro celou rodinu.

Jsme rádi, že se nám podařilo dokázat, že Bělský les může lidi z různých částí obvodu Ostrava – Jih spojovat a nikoliv rozdělovat. Spokojenost malých i velkých dává tušit, že akce splnila svůj účel a už dnes se tedy určitě můžeme těšit na další ročník.

 

Stanislav Odstrčil

 

 

Sdílejte článek