Zpět 09/04/2018

Ostrava zakoupila záchranářům sanitku

Poprvé v historii město Ostrava zakoupilo a předalo špičkově vybavený sanitní vůz Zdravotnické záchranné službě Moravskoslezského kraje. Vůz bude mít základnu ve výjezdovém areálu v Zábřehu a bude působit na území města. Klíče od sanitního vozu předal jeho řidiči primátor Tomáš Macura.    

Zdravotnická záchranná služba převzala 5. dubna nové sanitní vozy Mercedes Benz Sprinter. Jeden z nich zakoupilo město Ostrava. Stalo se tak poprvé v historii. „Lidi ze záchranné zdravotnické služby vnímáme jako vysoce kvalifikované profesionály. Pravidelně se informujeme o věcech, které je trápí. Když jsme se dozvěděli, že je třeba provést náročnou modernizaci vozového parku, podali jsme záchranářům pomocnou ruku, i když nejsme přímo jejich zřizovatelem. Dohodli se, že z prostředků města zakoupíme plně vybavený vůz, který bude pomáhat Ostravanům. Využili jsme k tomu částku tři a tři čtvrtě milionu korun, a to z peněz, které jsme nashromáždili z pokut vybraných naší městskou policií. Po detektorech kouře a oxidu uhelnatého je to další obecně prospěšný projekt, na které takto vybrané peníze využíváme,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

„Ostravský“ sanitní vůz je vybavený špičkovou technologií. Tvoří ji defibrilátor, monitor s možností záznamu 12svodového EKG, přístroj pro nepřímou srdeční masáž, vyprošťovací páteřní rám, ventilátor s několika režimy pro dospělé a dětské pacienty, menší přenosný ventilátor, polohovatelná nosítka s dětským zádržným systémem a nejnovější typ transportního křesla. Sanitka dále disponuje sledovací jednotkou, systémem hlášení stavu výjezdu, komunikačními prostředky pro spojení s dispečinkem, laserovou tiskárnou pro výjezdové protokoly a kamerou.

 

Sdílejte článek