Zpět 13/03/2018

Ostrava osloví na veletrhu investory

Město Ostrava se představí po jednadvacáté v řadě na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, který se koná ve francouzském Cannes od 13. do 16. března. Investorům nabídne pozemky pro výstavbu obytných domů, kanceláří nebo dalších objektů.  

„Ostrava bude na veletrhu MIPIM nabízet volné plochy pro rezidenční bydlení, kanceláře či plochy vhodné pro výstavbu hotelu v centru města. Odprezentujeme také inovační ekosystém, který zvyšuje konkurenceschopnost města, úroveň života obyvatel a přidáme kandidaturu Ostravy na titul European Green Capital 2020,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura. Ostrava se na něm představí s Prahou a Brnem ve společné expozici s názvem Czech Cities. Výstavní prostor o ploše 253 m² má nový jednotný celistvý design.

Prezentační obsah stánku je přizpůsoben tématům, která přináší zajímavé synergie. Jde o inovace a infrastrukturu, práci a život ve městech. Jsou zpracovaná tak, aby oslovila co nejširší spektrum návštěvníků veletrhu, ale zejména investory a developery z oblasti světového realitního a investičního trhu.

Město Ostrava si v rámci letošního ročníku festivalu MIPIM převezme ocenění od britské odborné publikace fDi Intelligence (Financial Times) za 6. místo mezi středně velkými městy v kategorii „Top 10 fDi’s European Cities and Regions of the Future 2018/19 – fDi strategy“.

„Víme, že Ostrava je vzhledem ke své výhodné poloze v centru Evropy na průsečíku hlavních dopravních tepen vyhledávaným místem pro nové investiční příležitosti. Pravidelně je jezdíme na evropské veletrhy prezentovat.  A to, že si v Cannes převezmeme ocenění za šesté místo mezi středně velkými evropskými městy je nejen potěšující, ale také oceněním naší dobré práce,“ dodal primátor Tomáš Macura.

Veletrh, který je zaměřený na realitní trh, investiční příležitosti, developerské projekty – rezidenční i komerční, na architektonické trendy a územní rozvoj v oblasti nemovitostí vyniká významnou účastí developerů a investorů, rozvojových agentur, konečných uživatelů, odborných konzultantů, architektů, zástupců místních samospráv a států. V letošním roce se jej zúčastní 2600 vystavovatelů z 90 zemí včetně 500 měst a samospráv. Očekává se účast 4350 developerů a pět tisíc investorů.

 

Sdílejte článek