Zpět 24/06/2014

OBVOD V LOŇSKÉM ROCE HOSPODAŘIL SE ZISKEM, POZEMKY PRO AUTOCVIČIŠTĚ NEHODLÁ PRODAT, SNÍŽIL CENY DRAŽENÝCH BYTŮ A NA NÁDRAŽNÍ ULICI BUDE MOŽNÁ PARKTřiatřicet bodů měli na programu zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu. K jejich projednání se sešli 19. června v Nové radnici. Předposlední zasedání v tomto volebním období bylo až na pár výjimek věcné. Aby ho členové zastupitelstva urychlili, vzdali se i pauzy na oběd.

Účetní závěrka ukázala snížení výdajů na volné byty, celkově skončil loňský rok se ziskem

Starosta Jiří Havlíček (ČSSD) předložil zastupitelům ke schválení účetní závěrku městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz za rok 2013. Z materiálu vyplývá, že obvod měl v loňském roce celkové náklady 352 milionů korun, výnosy 366 milionů. Hospodářský výsledek 14 milionů tedy mohl být převeden do dalšího účetního období (částky jsou zaokrouhleny).  

V této souvislosti se Ivan Štefek (KSČM) zajímal o položku, která obsahuje výdaje na neobsazené byty. „Je zde uvedeno zhruba 569 tisíc korun. To tedy znamená, že se podařilo výrazně snížit financování prázdných bytových prostorů? Pokud ano, vnímám to jako evidentní pokrok, kterému je třeba zatleskat,“ řekl.

Místostarostka Petra Bernfeldová (hnutí Ostravak) odpověděla, že se skutečně podařilo výrazně snížit náklady na údržbu a provoz volných bytů. „Ke snižování výdajů v této oblasti opravdu dochází. Navíc spolupracujeme se sociálním odborem, který průběžně informujeme o dlužnících. Sociální odbor s nimi aktivně pracuje, s neplatiči pak domlouváme například splátkové kalendáře,“ řekla P. Bernfeldová.

 

Zastupitelé nechtějí prodat pozemky pro dopravní hřiště s autocvičištěm

Žádost občana o prodej pozemků s celkovou výměrou přes 3 tisíce metrů čtverečních v lokalitě ulic U Stadionu a Sládkova zastupitelé po delší debatě neschválili. Podle Josefa Blahuty (KSČM) je plocha příliš blízko obytných domů, podle Sylvie Tobiczykové (ODS) není jisté, zda se občané budou chtít z oken dívat na cvičiště. Ivan Štefek (KSČM) vyjádřil obavu, že pokud obec pozemky prodá, nebude mít v budoucnu možnost řešit v lokalitě potřebu parkování.

„Tímto materiálem pouze vydáváme souhlas k prodeji, pozemky ještě neprodáváme. Předmětná plocha byla vždy cvičištěm pro autoškolu, nevidím tedy v prodeji problém. Měla by tam navíc vzniknout také dopravní škola pro děti,“ uvedla místostarostka Petra Bernfeldová (hnutí Ostravak). „Před dvanácti lety městský obvod pozemek kupoval, aby na něm vybudoval parkoviště. Dnes nevíme, co mu v tom zabránilo. Každopádně jde o plochu oddělenou a obytným domům značně vzdálenou. Pokud by lidé měli potřebu na ní parkovat, dělají to tak už dávno. To se však neděje. Z toho dedukuji, že o parkování na těchto pozemcích není zájem,“ doplnil radní Lukáš Semerák (hnutí Ostravak).

 

Usnesení vydat souhlas s prodejem pozemků nakonec nebylo přijato.

Sdílejte článek