Zpět 23/08/2019

Nová silnice ulehčí obyvatelům Hrabové

Silnici v prodloužené Mostní ulici slavnostně otevřeli ve čtvrtek 22. srpna představitelé města, obvodu, kraje a zhotovitele. Nová silnice spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí ji na dálnici Ostrava – Frýdek-Místek. Nová silnice odkloní až 10 tisíc osobních a nákladních automobilů, které dosud projížděly obytnou zónou Hrabové.  

Řidiči najedou na prodlouženou Mostní ulici z dálnice Ostrava – Frýdek-Místek ze sjezdu do průmyslové zóny. Dostanou se na kruhový objezd v Hrabové v Paskovské ulici, dále přejedou most přes řeku Ostravici a Frýdeckou ulicí mohou pokračovat do Vratimova nebo do Paskova, případně do Kunčic. Nová silnice o délce 1,3 kilometru se třemi mosty stála 132 milionů korun včetně DPH a největší část nákladů pokryly evropské dotace – konkrétně 103,76 milionu Kč. Kraj se na investici podílel 18,84 mil. Kč, město Ostrava 6,3 mil. Kč a stát 6,1 mil. Kč.   

Každé dopravní odlehčení ve městě je velmi vítané nejen pro řidiče, ale také pro obyvatele. Ostrava přispěla ze svého rozpočtu na komunikace pro pěší a cyklisty, veřejné osvětlení, izolační zeleň a vegetační úpravy.

Nová silnice nejenže spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí je na dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku, ale hlavně odvede z obytné zóny tranzitní dopravu. Velmi se tak uleví obyvatelům Hrabové, kterým projíždějící kamiony znepříjemňovaly život.Denně obytnou zónou Hrabové projelo až 10 tisíc vozidel.

 

Sdílejte článek