Zpět 16/05/2017

Nesouhlasíme s tím, aby byla strava hrazena těm, kteří neumí hospodařit

Krajský úřad Moravskoslezského kraje oslovil školská zařízení s nabídkou zařazení se do projektu dotovaného stravování. Jako zřizovatel základních škol a mateřských školek jsme v rámci rady museli dát stanovisko k účasti na projektu. Díky postoji hnutí Ostravak nebyl souhlas vydán. Zastáváme názor, že se jedná o další nesystémové řešení v sociální oblasti, které přímo vybízí ke zneužívání státních finančních prostředků.   

Některé rodiny utrácejí sociální dávky za nepotřebné a drahé věci, jako je alkohol, cigarety, drahé mobily, místo toho, aby zaplatily stravu dětem ve školce či obědy ve škole. Známe to asi všichni, když si na úřad práce pro sociální dávky přijíždějí klienti v drahých autech.

 

Samozřejmě jsme si vědomi problému v některých rodinách, ale jsme zásadně proti tomu, aby byl řešen plošně. Oslovila jsem ředitele našich školských zařízení, kterým jsem náš postoj vysvětlila s tím, že jsme připraveni řešit jednotlivé případy individuálně ve spolupráci se školami, odborem sociálních věcí a úřadem práce. Odmítáme podpořit projekt, který dopředu avizuje pokrývání potřeb, které jsou financovány v jiných sociálních dávkách.

 

za hnutí Ostravak

starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová

 

 

Sdílejte článek