Zpět 13/03/2019

NEJVĚTŠÍ OBVOD NAINSTALOVAL DO PĚTI TISÍC OBECNÍCH BYTŮ POŽÁRNÍ HLÁSIČE

zdroj:www.ostrava.cz Obvod Ostrava-Jih nechal nainstalovat do pěti tisíc obecních bytů požární hlásiče, které uhradilo město Ostrava. Další hlásiče zaplacené městem instaluje obvod Moravská Ostrava a Přívoz.  

Obvod Ostrava-Jih dokončil instalaci požárních hlásičů do téměř pěti tisíc obecních bytů, s kterou započal v listopadu loňského roku. Hlásiče uhradilo město, obvod platil jen instalaci, takže nájemníci získali tyto hlásiče zcela zdarma. Byty, které mají plynové ohřívače vody nebo plynové kotle dostaly také detektory úniku oxidu uhelnatého. Těchto bytů je v obvodu Ostrava-Jih 234.

Hasiči zasahovali v obvodu po signalizaci požárních hlásičů již několikrát. Jednalo se např. o případ, kdy nájemník odešel z bytu, aniž by vypnul vařič s jídlem. Včasný zásah zabránil většímu požáru.

Poté, co instalaci hlásičů a detektoru dokončí Moravská Ostrava a Přívoz, budou těmito přístroji vybaveny všechny byty ve správě města a městských obvodů. Zůstanou pouze jednotky, které jsou dlouhodobě nepřístupné, které čeká je rekonstrukce nebo demolice, v Ostravě tak bude nainstalováno 12 760 hlásičů požáru a detektorů oxidu uhelnatého za celkovou částku cca pět milionů korun.

Takto rozsáhlá montáž hlásičů a detektorů nemá svým rozsahem v České republice obdobu. První výsledky se již dostavily. Hasiči na základě hlášení z detektorů a hlásičů vyjeli už minimálně k 30 případům a před otravou zachránili čtyři rodiny. Nákup detektorů byl financován z Fondu pro upevnění veřejného pořádku, bezpečnosti a ochrany osob a majetku, jehož zdrojem jsou také pokuty udělené Městskou policií Ostrava. Montáž detektorů tak posloužila dobrému účelu.

 

 

Sdílejte článek