Zpět 20/10/2020

Napsali jsme do zpravodaje Centrum 10/2020. Nadpis nám neotiskli, tak tady celé znění textu:

Už jste navštívili Pěší zónu Malá Kodaň - nový fenomén v centru města na Havlíčkově nábřeží? Bohatství městského obvodu v podobě řeky a jejího okolí jsme si byli vědomi již před lety. Tuto myšlenku jsme chtěli zanést do hlav obyvatel nejen centra Ostravy, ale i jejich návštěvníků. A to byl důvod, proč jsme v roce 2014 vymysleli a o rok později zorganizovali první jednodenní akci Slavnosti řeky Ostravice, která oživila toto místo na moravském i slezském břehu řeky.   

Naše ambice však byly větší. Podpora okolních barů, klubů a restaurací. Oprava navazující Kostelní ulice. Nasvětlení mostu Miloše Sýkory. Zahájení projektování úpravy celého Havlíčkova nábřeží, abychom zamezili kolizím mezi chodci a cyklisty. Vedli jsme taky první jednání o možnostech omezení provozu aut v dané lokalitě a organizaci farmářských trhů.

Díky za to, že se vše povedlo, letos aspoň dočasně v rámci projektu Pěší zóna – Malá Kodaň. Své si zde našel každý – mohli jste posedět u pivka, poslechnout si hudbu různých žánrů, vypilovat taneční kroky, mrknout na nějaký ten film či divadlo, navštívit farmářské trhy anebo prostě jen tak posedět s přáteli a nasávat zdejší atmosféru. Vypadá to, že Ostraváci mají své nové oblíbené místo, které funguje především díky iniciativě lidí, kterým není život v centru lhostejný. Ještě dotáhnout do konce investiční projekty města a obvodu a věřit, že tento fenomén neskončí stejně špatně jako Stodolní.

Ing. Petra Bernfeldová, Ostravak, hnutí občanů

 

Sdílejte článek