Zpět 24/03/2020

Nabídka pomoci seniorům Slezské Ostravy

V minulém týdnu Městský obvod Slezská Ostrava všem seniorům distribuoval do schránek dopis s důležitými informacemi, které se týkají situace kolem koronaviru. Mezi tyto informace patřila i nabídka nezbytné pomoci především osamělým seniorům, a to zajištění nákupu základních potravin a léků.   

Tyto nákupy zajišťují sociální pracovníci městského obvodu ve spolupráci s jednotkami sboru dobrovolných hasičů. Objednávky se zajišťují přes tel. č. 724 676 254 nebo 602 369 430 (na tato čísla se lze obracet každý pracovní den od 7 do 15 hodin).

V době nouzového stavu je omezena také činnost SENIOR TAXI. Vzhledem k doporučení vlády je možno senior taxi využívat jen k dopravě související se zajištěním neodkladné zdravotní péče (chirurgické zákroky, onkologická léčba, neodkladné návštěvy po konzultaci s lékařem apod.). Vozidlo SENIOR TAXI je po každé jízdě dezinfikováno. Objednávky se zajišťují přes tel. č. 724 676 254.

Dobrovolní hasiči rovněž pomáhají a šijí nezbytné roušky. Pomáhá zhruba 10 lidí a celkem již ušili 1800 roušek, které předali na úřad Slezské Ostravy, do domovů důchodců, strážníkům městské policie a také do Fakultní nemocnice Ostrava. Látky a další materiál pro šití roušek dodávají i dobrovolníci, kteří se o aktivitě hasičů dozvěděli například ze sociálních sítí.

 

 

Sdílejte článek