Zpět 24/04/2020

Městský obvod Slezská Ostrava provádí rajónové čištění

Technické služby Slezská Ostrava v těchto dnech provádí postupné čištění zpevněných vozovek a parkovišť. Rajónové čištění se týká sídliště Muglinov a Kamenec, ulic kolem Modrého pavilonu, ulice Kmetské, oblasti mezi ulicemi Olešní a Vančurova a oblasti mezi ulicí Stromovka, Heřmanická a Michálkovická.

Termíny a místa rajónového čištění lidé naleznou na našich webových stránkách, zveřejněny byly ve Slezskoostravských novinách, našem facebooku a před vlastním čištěním jsou týden dopředu označeny příslušnými dopravními značkami. Proto, aby bylo čištění provedeno bez problémů, městský obvod žádá  občany Slezské Ostravy o respektování zákazu stání a přeparkování jejich vozidel na jiná místa tak, aby mohli zajistit komplexní vyčištění dané oblasti. 

Čištění probíhá od 7 hodin rána, a to za použití silničního zametacího stroje a chodníkového zametače. S ručním úklidem pomáhá pět našich dělníků, kteří pomocí fukarů vyfoukávají listí a odpad z krajnic směrem pod sací plochu vozů nebo je ručně zametou. Samozřejmě, že se čistí i přilehlé chodníky. V oblastech, kde občané moc dopravní značení nerespektují a vozidla neodstavují, nám asistuje městská policie.

 

 

 

Sdílejte článek