Zpět 12/10/2020

Městský obvod Ostrava-Jih aktivně bojuje proti obchodníkům s chudobou

Hotelový dům Hlubina v Ostravě - Hrabůvce se nyní oficiálně stává oblastí se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, tzv. bezdoplatkovou zónou. Nově přistěhovaní lidé tam již nebudou mít nárok na získání doplatku na bydlení. Jedná se již o druhou bezdoplatkovou zónu na území tohoto městského obvodu.  

První bezdoplatková zóna v Ostravě – Jihu vznikla v dubnu 2019 a byla vyhlášena na pozemek s ubytovacím zařízením BYDLENÍ IDEAL OSTRAVA s.r.o. na ulici Hulvácká 8 v Zábřehu, dříve známé pod názvem Ubytovna SOIVA.

„Současné vedení městského obvodu, jehož jsme součástí, k této problematice přistupuje aktivně a zodpovědně. Jednáme s vlastníky ubytoven o možnosti odkupu, jednáme s městskou i státní policií o nastolení veřejného pořádku v okolí ubytoven, spolupracujeme s neziskovými organizacemi a zapojili jsme do projektu města k efektivnímu řešení životních situací lidí z vyloučených lokalit. Tato problematika náš obvod tíží tak jako jiné obvody v Ostravě. Mrzí mě, že se neřeší komplexně v rámci města, a proto se běžně stává, že tito lidé migrují městem a záleží pouze na aktivním přístupu jednotlivých radnic k řešení této situace. “ řekl Zdeněk Hübner, místostostarosta.


 

Sdílejte článek