Zpět 18/05/2018

Mateřské školy 21. století

Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava za podpory statutárního města Ostravy na konci roku 2017 vybavil všech 12 pracovišť mateřských škol informačními a komunikačními technologiemi. 

Učitelky mateřských škol mají v každé třídě k dispozici notebook s tiskárnou a v budově je vždy jedna multifunkční tiskárna. Abychom dětem zajistili odpovídající pomůcky, a připravili je pro život ve 21. století, každá budova mateřské školy obdržela SWEETBOX, což je vhodnější forma interaktivní tabule, která umožňuje promítat pracovní plochu na stěnu i podlahu s plochou až 240×150 cm, takže si děti nestíní a cítí se jako v kině. SWEETBOX je možné přenášet mezi třídami, a proto je přístupný všem dětem. Interaktivní výukou pomáhá při vzdělávání i těch nejmenších, podporuje rozvoj klíčových kompetencí dětí a přispívá k rozvoji měkkých a sociálních dovedností hrou pomocí edukativních programů. SWEETBOX umožňuje projekci, sledování TV na zdi či plátně, plnohodnotně nahrazuje herní konzoli a umožňuje zrcadlení obrazovky mobilního telefonu či tabletu na promítanou plochu.

 

Součástí projektu bylo také pořízení PC pro ekonoma školy a multifunkční barevné kopírky A3 pro 4 hlavní pracoviště mateřských škol a 4 budovy základních škol. Pro zajištění konektivity škol byly ve všech budovách mateřských škol instalovány WIFI zařízení, která umožňují každému učiteli připojení těchto zařízení na tiskárnu a plné využití internetu při výuce.

 

Vzhledem k nedostatečnému signálu na mateřských školách městský obvod pořádat o připojení všech budov mateřských škol na Metropolitní optickou síť města Ostravy a Rada města Ostravy tento požadavek schválila, včetně navýšení rychlosti internetu pro základní školy. Nyní mohou ředitelé mateřských škol plně informační a komunikační technologie využívat a věříme, že jim tyto technologie usnadní práci a umožní obohatit výuku našich dětí 

 

Celkové náklady projektu na nákup ICT vybavení na všechny budovy mateřských škol a multifunkčních tiskáren na základní školy byly ve výši 2 872 tis. Kč.

 

Ing. Roman Goryczka, místostarosta městského obvodu Slezská Ostrava

 

 

Sdílejte článek