Zpět 13/06/2016

Masarykovo náměstí bude celé léto žít sportem a kulturou

Od června do srpna letošního roku se mohou všichni Ostravané i návštěvníci města těšit na městskou písečnou „pláž“, která vyroste přímo na centrálním Masarykově náměstí. Během dvanácti týdnů čeká návštěvníky stálá písečná scéna, která bude nabízet širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. Připraveny budou beachvolejbalové zápasy, zastíněný dětský koutek s pískovištěm, knihovnička a mnohé další. Chybět zde nebude kavárna pod šapitó nabízející také letní kávové speciality. Samozřejmostí bude relax zóna s houpacími sítěmi, sedacími vaky a lehátky se slunečníky. Akci pořádá městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz prostřednictvím Centra kultury a vzdělávání, za podpory města Ostravy a Olympijského parku.

 „Chceme vytvořit velmi unikátní prostor, který v Ostravě ještě nikdy nebyl realizován. Našim záměrem je vybudování písečné „pláže“ přímo v prostoru centrálního náměstí a to na pozemcích, kde bývá v zimě umístěno kluziště. Rozpálené náměstí se najednou promění v letní scénu s písečnou plochou navozující přímořskou a exotickou atmosféru nabízející řadu možností trávení volného času Ostravanů i návštěvníků města. S blížící se Olympiádou bude nabídka sportovních aktivit opravdu bohatá. Na své si přijdou děti, dospělí, senioři i imobilní občané“ uvádí starostka obvodu Petra Bernfeldová.

 

Na písečné pláži se uskuteční série akcí určených pro širokou veřejnost. Na své si tak přijdou nejen rodiny s dětmi nebo sportovci, ale také třeba senioři, pro které je zde nachystána řada volnočasových aktivit, jako je například petanque.

 

Ostravské letní večery budou ve znamení divadel, přednášek, autorských čtení a řady dalších kulturních akcí. V místě „pláže“ bude veřejnosti sloužit i kruhové šapitó s kavárnou. Chybět nebude sociální zařízení, to bude uzpůsobeno i pro imobilní občany.

 

Celá akce bude zahájena v půlce června a potrvá až do začátku srpna, kdy bude zóna předána Olympijskému parku. Rozhodně si ale nenechte ujít dny, kdy stálou scénu doplní bohatý doprovodný program.

17.6. – zahájení akce – beachvolejbalové utkání škol

20.6. – 30.6. – beachvolejbalová utkání škol

16.7. – beachrugby utkání

24.7. – léto v plném proudu (velká sportovní scéna pro děti, koncerty, jumping na trampolínách, workshopy, prezentace ostravských bister, restaurací a kaváren)

30.7. – 31.7. – beachvolejbal open

V srpnu zde bude jedno ze stanovišť Olympijského parku

Sdílejte článek