Zpět 09/01/2018

K oživení centra provádíme postupně další kroky

Nová restaurace v prostoru bývalé Astorie bude otevřena v červenci. Na dům v proluce Kostelní-Biskupská dnes byla vyhlášena architektonická soutěž. Pro výstavbu Rezidence Janáčkova již bylo vydáno stavební povolení.  

V nejbližších dnech chystáme předání prostor po bývalé restauraci Astoria na Masarykově náměstí novému nájemci, který je do konce července přebuduje na restauraci italského typu – pizzerii Coloseum. „Součástí restaurace o kapacitě 158 míst bude pizza pec, barový pult, dětský koutek oddělený od hlavní restaurace, salónek, vinotéka a rovněž koloniál s italskými surovinami, které budou využívány pro přípravu jídla,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Pokročilo i jednání ke stavbám bytových domů. Pro stavbu domu v proluce ulic Kostelní-Biskupská byla dnes městem vyhlášena architektonická soutěž. „V loňském roce jsme dokončili zastavovací studii. Území je, díky v minulosti nekoncepčně vybudovanému vchodu do kolektoru, poměrně složité a jako jednu z podmínek výstavby bytů jsme měli zabezpečení odpovídajícího počtu podzemních parkovacích míst. Studii jsme loni předali městu a komise složená z odborníků, zástupců města a obvodu připravila podmínky pro architektonickou soutěž, kterou dnes vyhlásilo město. Kromě bytů se zde počítá s obchody, administrativní částí, případně s využitím pro  kulturní, vzdělávací nebo společenské zařízení,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka. 

Takzvané Nové Lauby vyrostou v místě za Ostravským muzeem na ploše přes 5 500 metrů čtverečních. „Pět domů vytvoří do roku 2021 obytný blok na místě dnešního parkoviště. Bude vybudováno 86 bytů, komerční prostory v přízemí a podzemní parkoviště pro 162 aut – část pro rezidenty, část pro veřejnost,“ doplnil Lukáš Semerák, radní města. V současné době se chystají podklady pro vydání územního rozhodnutí.

Na výstavbu bytového domu Rezidence Janáčkova naproti jatek již máme vydáno stavební povolení a připravuje se vyhlášení soutěž na zhotovitele stavby. Jedná se o šesti podlažní moderní rohový bytový dům s 26 nájemními bytovými jednotkami a příslušenstvím, parkovacími stáními a komunikacemi. „Dalších 11 bytů vznikne ve spolupráci s městem konverzí nebytových prostor na ulici Střelniční 8. U všech nových staveb trváme na zabezpečení odpovídajícího počtu podzemních parkovacích míst,“ doplnila starostka Petra Bernfeldová.

 

Sdílejte článek